Mida ajakirjanik Urmas Jaagant ütles, seda poliitik Taavi Rõivas kordas. Või vastupidi

Eesti,
- Updated
©Konstantin Sednev/ Postimees
Taavi Rõivas loodab Reformierakonna “õnnelikule lõpule”, kuid vähemat tema jutt näitab, et sellise “peenhäälestuspoliitikaga” tuleb hale lõpp.

Juba ammu räägitakse sellest, et Postimees olevat Reformierakonna häälekandja, mis leidis taas kinnitust.

Jutt käib Postimehe reporteri Urmas Jaaganti loost “Analüüs: Keskerakonna ohtlik paarismäng EKREga”, mis sai loetavaks 11. oktoobril, ning reedesest ERR-i intervjuust Taavi Rõivasega “Taavi Rõivas: reeta saab poliitikas üks kord”. Kui võtta need mõlemad lood ette, siis on sarnasus hämmastav.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Parimal juhul on Reformierakonna ühe juhttegelase ja Postimehe ajakirjaniku mõtted, seisukohad ja väljendusviis lihtsalt hämmastavalt sarnased. Reporteri puhul näitab see mõistagi poliitilist kallutatust, kui tema analüüs ekspeaministri mõtetega nii ideaalselt klapib.

Halvemal juhul on tegu propagandarünnakuga, kus Postimees valmistab oma lehekülgedel ette pinda RE poliitiku intervjuule ERR-is, ja üritab Rõivase mõtetele laiemat kõlapinda tekitada. Sõltumatust ajakirjandusest siin igal juhul rääkida ei saa.

Aga anname sõna duole endale.
Rõivas: “Võtame näiteks Keskerakonna kaitseprogrammi lubaduse taastada sõjaväeline piirivalve, mis on sügav kummardus EKRE-le, kes on pikalt rääkinud, et politsei- ja piirivalveameti ühendamine oli viga…”
Jaagant: “EKRE on seni välja käinud kolm selget punast joont: kooseluseaduse tühistamine, pagulaskvootide kõrvaleheitmine ja sõjaväestatud piirivalve taastamine. Selle nädala teisipäeval ütles Keskerakonna valimisprogrammi juures töötav Aivar Riisalu, et ka Keskerakond tahab kaitseväestatud piirivalvet.”

Rõivas: “See rusikatega vehkimine on teatud piires samuti kasulik, et teineteise valijaid mobiliseerida.”
Jaagant: “Arvamus, et kõik see näitab Keskerakonna ja EKRE leppimatut tüli, ei saaks olla tõest kaugemal. Poliitikat hästi tundvad inimesed on tõstnud üles küsimuse, kas Keskerakonna ja EKRE vastasseis on omavahel kokku lepitud.”

Rõivas: “Ei ole ju suur saladus, et EKRE on paljuski sündinud tänu Tallinna Televisiooni vestlussaatele ja Edgar Savisaar mõtles tuntud poliitilise kombinaatorina maletaja kombel mitu käiku ette. Jüri Ratas on läinud siin oma kunagise mentori jälgedes…”
Jaagant: “Reformierakonna nõrgestamiseks oli vaja, et paremal tiival oleks veel vähemalt üks tugev erakond. EKRE oli tarvis sellele tasemele upitada ja selleks kasutas Savisaar Tallinna Televisiooni. TTVs said EKRE juhtpoliitikud igapäevasteks saatekülalisteks, mis, küll juba oluliselt vähemal määral, jätkub tänaseni.”

Rõivas: “Olen tõesti täna mures, sest kõik märgid näitavad, et flirt Keskerakonna ja EKRE vahel on väga-väga mitmetahuline. See ei saa olla juhuslik.”

Jaagant: “Kas see on spontaanne või kokku lepitud, igatahes täidab selline avalik vastasseis mõlema erakonna üht peamist eesmärki. Selleks on Reformierakonna väljalülitamine valimisdebatist. Mõlema erakonna tehtud analüüsid näitavad, et see töötab.”

Selliseid kokkusattumusi leiab mõlemast artiklist küllaga ja võrrelda saab neid SIIT ja SIIT. Kui aga vaadata Taavi Rõivase intervjuud, siis ilmselgelt kasutab ta hirmutamistaktikat Kremliga, mis tõi Reformierakonnale edu eelmiste valimiste eel. Samas aga on Rõivas jätkuvalt ebakompetentne, pidades näiteks Objektiivi rahvuskonservatiivide meediakanaliks. “Kui võrdleme mõne teema puhul [konservatiivse portaali] Objektiivi, [Tallinna linna venekeelse lehe] Stolitsa ja [Venemaa propagandakanali] Russia Today sõnumeid, siis kõik kolm on erinevas keeles, aga räägivad ühte juttu,” väidab ta.

Kogu Rõivase intervjuu näitab, et üks poliitik pole mitte midagi oma valitsuse põrumisest õppinud – jutt on täpselt sama, mis pideva leierdamise tõttu ta opositsioonipingile viis.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused