Mida Mart Helme tegelikult ütles?

Eesti,
Joe Biden

Oma elu on hakanud elama ka Mart Helme tsitaat raadiosaates „Räägime asjast“, kus järjekordselt kistakse välja lauseid, mis pannakse valesse konteksti.

Delfi ja veel mõned kanalid kirjutavad, et Mart Helme nimetas Joe Bidenit ja tema keskmist poega Hunter Bidenit närakaks ja korrumpeerunud tüübiks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Paraku ei vasta selle väite esimene osa tõele, sest Helme EI nimetanud kumbagi närakaks, vaid üldistas süvariigi tegutsemisloogikat. Otsetsitaat oli järgmine: Mart Helme: „Aga me oleme seda korra maininud siin ühes saates ka, mis on süvariigi tegutsemisloogika. Süvariigi tegutsemisloogika on omaenda tegevusvabaduse tagamiseks sokutada igale poole närakaid, korrumpeerunud šantažeeritavaid närakaid. Ja Joe Biden ja Hunter Biden on korrumpeerunud tüübid.“.

Mis aga puutub korruptsiooni, siis tuletame meelde, aasta tagasi avaldatud artiklit, mida vahendasid nii BNS kui ka ERR: „Ukraina energiafirma Burisma kandis 2014. aasta maist 2015. aasta oktoobrini raha ühele firmale, mis kandis osa rahast USA ekspresidendi Joe Bideni poja Hunter Bideni kontole, ütles raadasaadik Andri Derkatš.

Derkatš näitas Facebookis videoblogis USA panga Morgan Stanley väljavõtet, kus oli tema sõnul näha poolteist aastat kestnud rahavoog Devon Archeri omandis firmale Rosemont Seneca Boa.

“Väljavõttest on näha, et 2014. aasta maist alates kuni 2015. aasta oktoobrini kandis Burisma firmale Rosemont 4,817 miljonit dollarit ning kandis hiljem Bideni kontole raha summas 871 000 dollarit,” lausus rahvaesindaja. Ta lisas, et tegi uurimisele kaasaaitamiseks avalikuks uued sisekorruptsiooni dokumendid, mis uurivad ajakirjanikud talle 11 kriminaalasjas edastasid.

Derkatš ütles Läti rahapesu andmebüroo (FID) raportist saadud andmetele, et Burisma kandis kahele välismaal asuvale varifirmale, Hunter Bidenile ning tema partneritele vähemalt 16,5 miljonit dollarit.“

Tänane Delfi kirjutas, et „uue presidendi poeg Hunter Biden on küll skandaalne, aga näib, et seaduste piires“: USA presidendiks valitud Joe Bideni keskmine poeg Hunter Biden figureeris ajalehe New York Post kahtlases loos, milles esitati kinnitamata väiteid tema sülearvutist väidetavalt leitud e-kirjade ja fotode kohta. Lugu ennast USA-s eriti uskuma ei jäädud, aga see tekitas küsimusi võimaliku Venemaa desinformatsioonikampaania kohta enne USA presidendivalimisi.

Kui keegi veel ei tea, siis väljend „korruptsioon“  tähendab ametikoha või võimu kuritarvitamist isikliku kasusaamise eesmärgil.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused