Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mida oligi oodata: välisministeerium Indrek Tarandi taustas midagi taunimisväärset ei näe

31.08.2021
Huvitav, kelleks Indrek Tarand tänast välisministrit Eva-Maria Liimetsa nimetama hakkab? Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Rahvuskonservatiiv Georg Kirsberg kirjeldab sotsiaalmeedias, kuidas ta päris välisministeeriumilt aru selle kohta, miks võeti sinna tööle samas ministeeriumis ja naisministriga juba varem vääritult käitunud Indrek Tarand, ja mida talle selle peale vastati.

“Saatsin välisministrile otse sellise maili:

Tere!

Lugesin hämmeldusega lehest, et välisministeerium on taaskord tööle võtnud /…/ provokaator Indrek Tarandi, kes varasemalt samas ministeeriumis kantslerina töötades välisminister Ojulandi vene litsiks sõimas ning seejärel täispeaga autoroolist vahele võeti, mille eest ta tol korral vallandati. Kes on tema tööle võtmise eest vastutav ning millega seda põhjendatakse? Kuidas teie naisministrina suhtute sellesse, et Tarand varasemat naisministrit vene litsiks sõimas?

Lisaks sellele on Tarand veel avalik ropendaja, kes levitab verbaalset vägivalda, lubab hukata rahvuslasi ja sõimas Eesti peamist julgeoleku liitlast USA presidenti fašistlikuks persevestiks! Tõendid nimetatud väljendite kohta on kuvatõmmistena maili lisatud.

Kas teie hinnangul sellised väljendid ja väljendusviis ei kompromiteeri ministeeriumit ja Eesti Vabariiki tervikuna?

Lugupidamisega Georg Kirsberg

Tere, lugupeetud Georg Kirsberg!

Välisministeerium eeldab oma teenistujatelt loomulikult väärikust ning taunib igasugust kohatut keelepruuki, ka väljaspool tööaega ja töiseid formaate, sealhulgas sotsiaalmeedias. Välisministeeriumi ametnikud peavad vastama kõigile ametnikueetika tingimustele ning kinnitama tööle asudes oma valmisolekut neist normidest kõigiti kinni pidada.

Indrek Tarand kandideeris Välisministeeriumisse avalikul konkursil ja võrdsetel alustel teiste kandidaatidega. Tema dokumendid vastasid ametikoha nõuetele ning ta sooritas anonüümselt hinnatud teadmiste testi ja esseevoorud. Edasijõudnud kandidaatidega viidi läbi paneelintervjuud ja isiksusetestid. Indrek Tarand läbis kõik kandideerimisvoorud piisavalt heade tulemustega ja osutus ametikohale valituks.

Parimate soovidega
Johannes Merilai
ministri nõunik

Mõned kommentaarid loo alt:

“Ajaloo õpetaja sõnakasutus? Olen hämmingus. Kas tõesti leiab Välisministeerium, et seesugused voorimehed ja libekeeled on väärilised selgroolist välissuhtlust arendama? Jumal sa näed ja ei mürista!?”

“Kandideerimise ajal ta ei ropendanud, lihtne!”