Mida on haridusminister Liina Kersna teinud selleks, et ametialased kuritarvitused Mailis Repsi moodi oleks edaspidi välistatud?

Eesti,
Mailis Repsi ametialaseid kuritarvitusi on võrreldud moosivargusega

EKRE Riigikogu fraktsioon esitas haridus- ja teadusminister Liina Kersnale arupärimise, milles tunneb huvi, mida on haridusministeeriumis ette võetud ametialaste kuritarvituste vältimiseks.

„Minister Mailis Repsi ametiaegadel HTM-s toimunud korra- ja seadusrikkumiste ilmsikstuleku järel kinnitas ministeeriumi juhtkond avalikkusele, et analoogiliste väärnähtuste edaspidiseks vältimiseks tuli teha mõningaid täpsustusi majasisestes regulatsioonides – näiteks ametiauto kasutamise osas jms –, millega võeti olukord kontrolli alla sedavõrd kindlalt, et tulevikus ei ole HTM-s senised ametialased kuritarvitused ka juhtkonna enda poolt enam võimalikud,“ selgitab arupärimise põhjust EKRE fraktsiooni aseesimees Helle-Moonika Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Sellega seoses soovime minister Kersnalt teada, missuguseid konkreetseid õigusakte on muudetud, et sarnaseid juhtumeid ning riigivara kuritahtlikku kasutamist nii ministri kui ministeeriumi juhtkonna poolt edaspidi välistada. Samuti soovime ülevaadet, kas ministeeriumis on korraldatud sisejuurdlus kõigi süüdistusega seotud isikute ja asjaolude väljaselgitamiseks ja kui, siis kas sellega seoses võeti distsiplinaarkorras keegi vastutusele. Ja lõpuks, kas väidetavalt 3000 eurot maksev kohvimasin Jura on ministeeriumile tagastatud?”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused