Mida õpetab Eestile ja eestlastele kanadalane Jean-Philippe Dumont?

Eesti,
©Scanpix
Kanadalane Jean-Philippe Dumont hindab Ida-Euroopat ja Eestit, samas kui meie liberid häbenevad.

Eestlastel on kasulik teada, mida meist arvatakse, et seda ka oma edasistes sammudes arvestada.

Liberaalne Eesti soovib paraku olla igati Lääne-Euroopa moodi ning häbeneb igati, kui meid Ida-Euroopaga võrreldakse. Ometigi kinnitavad mujalt tulijad, et selles viimases on nii võlu kui ka potentsiaali.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Postimees avaldas loo “Eestisse kolinud kanadalane: Ida-Euroopas on praegu eriline aeg”, kus on juttu Kanadast Quebecist pärit Jean-Philippe Dumontist, kes elas algul Poolas ja nüüd tahab Eestis kanda kinnitada – tema arvates on see piirkond praegusel ajahetkel erilisem.

Talle meeldib vabadus ja vähene bürokraatia, aga Lääne-Euroopa riikides kipuvad olema väga paindumatud ja välja kujunenud süsteemid ning Lõuna-Euroopas olevat aga palju üldist segadust ja bürokraatiat. Ida-Euroopas on tema hinnangul praegu aga eriline atmosfäär.

Nimelt olevat siin periood, kus igaüks saab ühiskonnale tagasi anda, olla osa protsessist ja midagi päriselt ka ära teha, samas kui näiteks Prantsusmaal ja Saksamaal on kõik nii välja kujunenud, et muutustele ei olda avatud.

Dumont ütleb, et üritab eesti keele selgeks saada, kuid teab, et ei hakka seda kunagi rääkima nii, nagu Tammsaare. Siit ka hoiatus kõigile neile president Kaljulaidi mõttekaaslastele, kes arvavad, et venelased, neegrid ja araablased võiksid eestlust edasi viia – kanadalane nii ei arva.

Kogu Postimehe loo teeb eriliseks kanadalase tõdemus, et just tervemõistuslikus ja edasi pürgivas Ida-Euroopas otsustakse praegu arengusuunad – Lääne-Euroopa on stagnatsiooni kinni jäänud ja heaoluühiskonda takerdunud.

Sealmail ei võeta isegi Eesti e-riiki tõsiselt – EL ei taha oma tohutut ametnikearmeed digiarenguga asendada ja Läänes on ka isikuandmete kaitse sedavõrd range, et e-riigi ristkasutussüsteemi ei saaks seal kasutada.

Ja mõistagi ei näe kivistunud mõttemaailmaga Lääne-Euroopa neid ohtusid, mida kätkevad globaalsed protsessid, eriti massimigratsioon – nemad lähtuvad ainult positiivsest osast, märkamata sellega kaasnevat ja kõikehävitavat kultuuride kokkupõrget.

Refereeritud Postimehest

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused