Migratsiooni olemus üheainsa ukrainlase näite varal

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised

Harva saab mõne nähtuse üheainsa uudise põhjal nii hästi kokku võtta kui alljärgnevas BNS-i uudises.

Politsei saatis riigist välja Eestis ebaseaduslikult töötanud ning joobespäi autoroolist tabatud ukrainlase.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Põhja prefektuur viis pühapäeval läbi illegaalimenetluse 1983. aastal sündinud Ukraina kodaniku suhtes, edastas prefektuur. Mees tabati päev varem joobespäi autoroolist. Menetlustoimingute käigus selgus, et mees töötas Eestis ilma seadusliku aluseta ning tema viisa saamise alus on juba möödunud aasta augustis ära langenud.

Mehele tehti ettekirjutus riigist lahkumiseks ning talle kohaldati sissesõidukeelt pooleteiseks aastaks. Samuti alustati väärteomenetlust mehe tööandja suhtes.

Niisiis seadis ukrainlane purjuspäi ohtu kaasreisijad, viibis riigis illegaalselt ehk eiras Eesti seadusi, siin oli olemas tööandja, kes võttis illegaali tööle, ja kahjuks ei suutnud riik jälgida seda, et viisa aluse äralangemisel välismaalane riigist lahkuks.

Siseministeerium küll karmistab minister Mart Helme juhtimisel sisserändega seotud seadusi, kuid vastutöötamine migratsiooni piiramisele on tugev, eriti osade ettevõtjate ja liberaalse mõtteviisiga inimeste poolt, mis lubabki illegaalidel riigi turvalisust kõigutada.

3 commentsOn Migratsiooni olemus üheainsa ukrainlase näite varal

 • Avatar

  eks seda jama annab siin helpida, aga põhiline on ikka järjekindlus. kui tehti viga, tuleb see parandada ja teha paremini. meil ei ole osad riigiametnikud ju aastaid sisulist tööd teinud. ministrid ei jaganud ala ja lasid vanaviisi edasi nii nagu ametnikkond neid juhtis. praegu peaks tõesti iga töölesaabuja kuskil kirjas olema, saabudes riiki peaks saama paberi, kus kirjas tema kohustused, millele annab allkirja. eks arenguruumi on palju. osades riikides peab töölesaabuja iga kuu ennast migratsiooniametis näitamas käima ja küsimustele vastama kuni saab mingi tõhusama paberi…eks neid praktikaid on erinevaid, aga meie peame enda jaoks kõige efektiivsema välja töötama.

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Oi kuidas meil meeldib kiruda ja mõnitada venelasi ja kuidas me toetame neid häid ukrainlasi ! Unustades seejuures,et ühed slaavlased mõlemad nii olemuselt,kultuurilt jne.ainuke erinevus on ukrainlaste lembus isikliku heaolu nimel pealekaebamine,vassimine jne.

 • Avatar

  (Politsei) “saatis riigist välja” ja “tehti ettekirjutus riigist lahkumiseks” on kahjuks kaks erinevat asja…
  Mida siis tegelikult tehti…?

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused