Mihhail Kõlvart õhutab vaenu rahvuste vahel – EKRE ei kavatse mitte kedagi välja saata, ka mitte 300 000 venekeelset

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Tallinna linnapea sõnavõtud lõhestavad ühiskonda. Pilt on illustratiivne.

Mihhail Kõlvarti intervjuu Eesti Päevalehele on teadlik provokatsioon, mille eesmärgiks on hirmutada siinset venekeelset elanikkonda.

“Ei ole vastuvõetav, et seksuaalvähemused või 300 000 rahvusvähemuse esindajat peavad riigist lahkuma,” väitis Kõlvart. See on täielik vale ka homode suhtes, kuid venelaste puhul on Tallinna linnapea läinud otsese vaenukülvamise teed, tuues poliitilisse mängu ka venelaste väidetava “väljasaatmise”.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kodakondsusega venelased on Eesti kodanikud ja nende väljasaatmine pole kunagi olnud jutuks ega tulegi. Nn hallipassimeestel on riik kogu iseseisvuaja lubanud Eestis jätkuvalt elada ning midagi pole nende vastu ette võetud ka EKRE võimuloleku pooleteise aasta jooksul. Enamik neist just kasutabki ära sellist võimalust, et integreerumisest hoiduda.

Veel enam, Eestis elab jätkuvalt väga suur kogukond Venemaa kodanikke ja ka nende vastu ei ole mitte mingeid massilisi väljasaatmisi isegi mitte kõneks olnud.

“Mulle tundub, et sellised protsessid vaid lõhestavad ühiskonda tulevikuks,” ütleb Kõlvart rahvahääletuse kohta, milles mittekodanikud hääletada ei saa. Mida aga tegi linnapea just lausega “Ei ole vastuvõetav, et seksuaalvähemused või 300 000 rahvusvähemuse esindajat peavad riigist lahkuma”?

Pole kahtlustki, et Kõlvarti sõnum läheb venekeelses kogukonnas liikuma, seda mõistetakse igatepidi ja juba praegu on sajad venelased valmis tänavatele minema, sest “Kõlvart ütles, et meid hakatakse välja saatma!” Nii nagu Eesti 200 vaenuplakatid Hobujaamas panid venelasi käsi rusikasse suruma.

Kuna EKRE on ainus rahvusmeelne erakond, siis Kõlvart vastandab eestlaste rahvusmeelse osa venelastele ehk ässitab neid vastastikku üles. “EKRE saadab välja” tähendab sisuliselt “Eestlased hakkavad teid välja saatma!”

EKRE saab praegusel ajal just palju toetusavaldusi venekeelsetelt inimestelt, kes ütlevad, et rahvuskonservatiivid teevad traditsioonilist perekonda kaitstes õigesti.

Mis aga puutub Mihhail Kõlvarti “progressiivsusesse”, siis temalt küsiti intervjuus: “Kui uuel nädalavahetusel koguneksid taas inimesed Vabaduse väljakule seksuaalvähemusi toetama, siis kas liituksite toetusega?” – igaüks võib Eesti Päevalehest lugeda, et Tallinna linnapea viilis vastusest kõrvale.

Ju siis tahtis Kõlvart ALDE nõudel homoseksualismi toetada, kuid ei soovinud ise sümpaatiat valijate ees üles näidata, ja sidus homode väljasaatmise venelaste väljasaatmisega, et öelda – kaitske homosid, muidu hakatakse teidki piiri taha toimetama.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused