Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mihhail Kõlvart rikkus Kaitseliidu määrust

08.08.2023
Kõlvart Keskerakonna reklaamil
© Uued Uudised

Keskerakonna juhiks pürgiv Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart rikkus Kaitseliidu määrust, kui läks Kaitseliidu vormis Keskerakonna suvepäevadele.

Teatavasti on Kaitseliidu või kaitseväe vormriietuse kandmine poliitilistel üritustel keelatud, mida kinnitas ka portaalile Rus.Postimees antud kommentaaris Kaitseliidu strateegilise kommunikatsiooni osakonna spetsialist Neeme Brus.

Kõlvart oli Kaitseliidu sõduri intensiivõppe laagris, saabus Keskerakonna suvepäevadele vormis, vahetas seejärel riided, pidas esinemiskõne tsiviilriietes, kuid enne jõuti piltidel poseerida Kaitliidu vormis.

Keskerakonda kuuluv kindralmajor reservis Neeme Väli hurjutas sotsiaalmeedia postituse kommentaaris: „See on vormikandmise eeskirja rikkumine. Ole kes tahes või tule kust iganes, vormi poliitilistel üritustel ei kanta. Poseerimise asemel oleks võinud riideid vahetada.“

Kaitseliidu vormiga on poliitikud ennegi puntras olnud. Näiteks Isamaa liige Üllar Saaremäe oli viimatistel Riigikogu valimiste plakatil just Kaitseliidu vormis. See teda aga enam parlamenti ei aidanud.