Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Miks teatas Reformierakonna PR-juht kaks päeva enne skandaali avalikustamist ametist lahkumisest?

-
25.08.2023
Kajar Kase

Kaks päeva enne peaministriga seotud Venemaa äri skandaali jõudmist avalikkuse ette, teatas oma kohalt lahkumisest Reformierakonna avalike suhete juht.

Reformierakonna kommunikatsioonijuht Kajar Kase teatas, et tema teenistus Riigikogus ja Reformierakonnas lõppeb parlamendi uue istungjärgu algusega 11. septembril.

“Miks? Nagu loll sulane Jaan mõtles “Rehepapi” lõpus – peremeest on pekstud, mõisateenijaga magatud ja seepi söödud, mida peakski edasi tegema?” selgitas ta esmaspäeval sotsiaalmeedias.

Kase sõnul ei ole tal uut töökohta ootamas ja ta on avatud uutele väljakutsetele.

“Poliitikas öeldakse, et keegi ei astu tagasi tühjusesse, aga minuga see nii läheb. Pean paar kuud plaani ja kuulan maad, mida minusuguse inimesega üldse on peale hakata.”

Enne Reformierakonna kommunikatsioonijuhina tööle asumist juunis 2018 töötas Kase ETV saate “Ringvaade” vanemtoimetajana.

Just ERR oli kanal, mis paiskas kaks päeva hiljem ehk kolmapäeval avalikkuse ette peaminister Kaja Kallase abikaasale osaliselt kuuluva ettevõtte seotusest äritegevusega Venemaal.

Kas Reformierakonna PR-juht sai endistelt kolleegidelt teada, et selline asi on tulemasja tal hakkas tööle moraalne kompass või lihtsalt nägi, et sellist skandaali ta küll ära ei lahenda.

Nüüd olevatki palgatud uus PR-firma, et asju siluda. Paraku on Kaja Kallase senised selgitused ja intervjuud pehmelt öeldes kõik rappa kiskunud ning mida rohkem ta räägib, seda hullemaks läheb. Seda kõike võib võtta kokku sõnadega „valetamine“ ja „vassimine“. Tema abikaasa aga jookseb üldse ajakirjanike eest ära.

Küll aga nähti Venemaa sõjamasina nuumamisega seotud paari laia naeratuse saatel maiustamas jookidega ühes vanalinna kohvikus samal ajal kui mõnisada meetrit eemal toimus kontsert Ukraina toetuseks.