Milline oli referendumi nurjamisel jõuameti juhi vikerkaarekangelasest abikaasa roll?

Eesti,
Kaitsepolitseiamet

Kaitsepolitsei peadirektori Arnold Sinisalu vikerkaarekangelaseks kuulutatud abikaasa Kait Sinisalu toetab oma sotsiaalmeedia postitustes tulihingeliselt LGBT liikumist – see tõik viitab üheselt asjaolule, et valitsuse lagunemiseni viinud Keskerakonna korruptsioonijuhtumist teatamine oli abielureferendumi ärajätmiseks ajastatud täpselt selle hääletusele eelnevale päevale.

Võib arvata, et sellise võimsa jõuameti juht arutleb kodus abikaasaga ka oma ametialaseid asju. Küsimus on aga selles, kas sellise positsiooniga persooni abikaasal on sobiv oma eelistusi nii avalikult näidata, nagu ta seda teeb. Selline kindel maailmavaade ja avalikult esitatud veendumused mõjutavad kahtlemata ning viivad vältimatult tagajärgedeni.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nii saab järeldada, et Kait Sinisalu veendumused ja maailmavaade mängis rolli, et kapo ja prokuratuur just päev enne abielureferendumi hääletust oma korruptsioonisüüdistused avalikkuse ette tõid.

Kui sellise jõuameti juhi abikaasa räägib seltskonnas üsna avatud tekstiga stiilis, et „mul on infot“, siis see on üheselt taunitav.

Inimene, kes on koos Kait Sinisaluga töötanud mõned aastad Järvamaa Naiste Varjupaigas, rääkis, et Kait Sinisalu töötas seal psühholoogina ja tegeles ka üle-eestiliselt vägivalla ohvrite – naiste, laste nõustamisega. Juba sel ajal korraldati LGBT-koolitusi naiste varjupaiga töötajatele, isegi Eesti Naiste Ümarlaua juhatuses olid nad sees, rääkimata Naiste Varjupaikade Liidu juhatusest, see ring on väga lai.

Kui näeme selles võimupöördeni viinud sündmuses perekondlikku maailmavaatest lähtuvat mõjutustegevust, paneb see mõtlema. Ühiskond peaks aru saama, et see ei ole normaalne.

Lihtne on väita, et see kõik on üks tühipaljas vandenõuteooria. Kohtumisel Riigikogu fraktsiooni liikmetega nimetas kaitsepolitsei juht Arnold Sinisalu EKRE liikmeid kaudselt suisa lameda maa uskujateks. Loomulikult väitis ta, et Porto Franco kaasuses tehtud vahistamised ja sellel järgnenud kapo ja prokratuuri väljavalitud pressikonverensti päev oli puhas juhus, sest see oli harvaesinev hetk, mil kõik osapooled viibisid Eestis. Aga ta ei suutnud fraktsiooni liikmeid veenda. Uuel nädalal kohtuvad EKRE fraktsiooni liikmed peaprokuröriga.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused