Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Millised olid need ideed, mis Kaljulaid Eesti 200-le jättis? Vihkamine ja lõhestamine?

-
11.09.2022
Kersti Kaljulaid
© Scanpix

Eesti 200 juhiks kandideeriv Lauri Hussar tunnistas Delfis, et see praegu populaarsust kaotav erakond on kokku pandud Kersti Kaljulaidi ideekildude põhjal. Hmm, milliste ideekildudega meil eelmine president siis meelde jäi?

Kõigepealt meenub ikka see, kuidas ta külvas viha, näiteks ütles usutluses Foreign Policy, et ta vihkab EKRE poliitikuid, kelle taga on vähemalt veerand Eestimaa inimestest.

Siis see, kuidas ta EKRE võimule pääsedes kasutas välismeedias üsna krõbedat väljendit ühe naisterahvast presidendi kohta – pasarahe (shitstorm).

Ja muidugi meenub kõikidele, kuidas ta ilmus riigikogu suurde saali pusaga, millel kirjas „Sõna on vaba“ ning käitus ülbelt ja kohatult ühe EKRE ministri ametisse nimetamisel.

Neid ideekilde, millele Hussari sõnul Eesti 200 rajati, on küll ja veel. Põhiline läbiv muster oli Kaljulaidi puhul aga lõhestamine. Ja täpselt sellise lõhestamisega tuli rahva ette ka Eesti 200, kui püstitas Tallinna kesklinna kriitika alla sattunud reklaamid, kus ühes trammipeatuse otsas võisid seista eestlased ja teises venelased.

Eesti 200 üldkogu toimub 15. oktoobril. Kas lisaks Kristina Kallasele ja Postimehe endise ebaõnnestunud peatoimetajale Lauri Hussarile veel keegi kandideerib, pole teada. Kaljulaid, keda on samuti selle kohaga seostatud, on seni need spekulatsioonid ümber lükanud.