Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ministeerium kaitseb äpardunud veebilehele 150 000 euro andmist

28.07.2023
Arvutid
© Scanpix

Kultuuriministeerium kaitses otsust algatada taotlusvoor ja eraldada 150 000 eurot ingliskeelse kodulehe eesti.life loomiseks, millest pidi saama Eestis elavate välismaalaste infokanal, kuid mis pärast käivitamist eelmise aasta lõpus pole enam aktiivselt tegutsenud.

Lehe töö peatumise üheks põhjuseks võib pidada raha eraldamisel seatud tingimusi, millega keelati veebiküljel lisatulu teenimine ega lubatud ka edasist riigipoolset rahastamist. Samas ei tunnistanud kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse osakonna juhataja Olga Sõtnik, et tegemist oleks põhimõtteliselt teostamatu ülesandega ning seetõttu raha ebamõistliku kasutamisega.

Veebikülje eesti.life lõi ettevõte Ore Meedia OÜ, mis võitis siseministeeriumi korraldatud, aga kultuuriministeeriumi kui lõimumise eest vastutava ministeeriumi ettepanekul väljakuulutatud taotlusvooru. Siseministeerium oli projekti kaasatud kui Euroopa Liidu Varjupaiga-, Rände- ja Integratsioonifondi (AMIF) vahendite riigisisese kasutamise korraldaja.

Kui esimesele taotlusvoorule “Ingliskeelse sisuloome teenuse pakkumine kolmandate riikide kodanikele Eestis” ei laekunud ühtegi pakkumist, siis teisel korral, 12. augustil 2021 välja kuulutatud voorus, laekus neli taotlust. Võitjaks osutus Ore Meedia OÜ projektiga, mis pidi pakkuma parimat lahendust selleks, et tõsta Eestis elavate emakeelena või peamise võõrkeelena inglise keelt rääkivate kolmandate riikide kodanike teadlikkust Eestis toimuvast.

Veebilehe loomise kogumaksumusest tasub AMIF 112 500 eurot ning Eesti kaasfinantseering on 37 500 eurot.

Veebilehe eesti.life loonud OÜ Ore Meedia põhikapitaliga 2500 eurot registreeriti 2021. aasta 13. septembril. Selle eelmise aasta ainus tulu oli 100 000 eurot AMIF-i toetust ning ettevõtte 2022. aasta kahjum oli 8499 eurot.

 

Allikas: ERR