Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ministeerium tõmbas jalaväemiinide kasutamisele vee peale

15.11.2022
Alar Laneman ja Leo Kunnas
© Uued Uudised

Kõrge kaitseväelise kompetentsiga Riigikogu EKRE saadikud soovisid jalaväemiinide kasutuselevõttu, kuid kaitseministeeriumi hinnangul ei annaks see Eestile sõjalist eelist vaenlase heidutamisel, vaid raskendaks samas liitlaste kaasamist meie kaitsele.

“Passiivselt rakendatavate jalaväemiinide kasutamine ei lisaks strateegilis-operatiivtaseme heidutusefekti, küll aga piiraks tõsiselt liitlaste kaasamist Eesti territooriumil toimuvasse kollektiivkaitseoperatsiooni,” öeldakse kaitseministeeriumi koostatud arvamuses. Dokument valmis koostöös välisministeeriumiga ning see on mõeldud vastuseks Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) saadikute ja Reformierakonna fraktsiooni liikme Ants Laaneotsa algatatud eelnõule, milles kutsutakse üles lahkuma jalaväemiinide kasutamist, varumist, tootmist ja üleandmist keelustavast ja nende hävitamist nõudvast Ottawa konventsioonist.

Ministeerium rõhutas ka, et kui Venemaa kallaletungi korral tuleks Eestile appi NATO liitlased, kes kaitsetegevuse käigus peaksid kasutama ka siin üles seatud miinitõkkeid, milleks neil aga vastavalt konventsioonile õigust ei oleks.

Allikas: ERR