Minister Kert Kingo astus ametist tagasi

Eesti,
- Updated
©UU
Kert Kingo

Väliskaubanduse ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo esitas peaminister Jüri Ratasele täna ametist lahkumise avalduse, mille peaminister ka rahuldas. “Kujunenud olukorras ei pea ma võimalikuks ministrina jätkata,” ütles Kert Kingo.

EKRE esimehe Mart Helme sõnul oli Kingo tagasiastumine nende üksmeelne otsus. Samas ütles ta, et Kingo oli pidevalt meedia ja opositsiooni negatiivse surve all.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Ma juhiks tähelepanu ka sellele, lugupeetud ajakirjanikud, et praktiliselt esimesest päevast alates, kui Kert Kingo ametisse astus, ei ole antud talle päevagi töörahu. Ta on olnud kogu aeg rünnakute all, ta on kogu aeg pidanud rääkima, kas ta oskab inglise keelt või ta ei oska inglise keelt, kas ta käib välismaal või ta ei käi välismaal, kas ta teeb tööd või ta ei tee tööd, kas ta valetab või ta ei valeta. Ta on olnud meedia lakkamatu turmtule all. Te võite ise uskuda, et inimene väsib ära ja ma arvan, et tal oli teatud mõttes kergendus öelda, et “ma ei saa enam niimoodi edasi töötada”,” rääkis Helme täna õhtul ajakirjanikele.

Peaminister Jüri Ratas kinnitas, et võttis õhtul vastu väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo lahkumisavalduse ning edastas selle elektrooniliselt Vabariigi Presidendile.

“Tunnustan minister Kingot raske otsuse eest, kuid kujunenud olukorras oli üheselt selge, et tema ametis jätkamine olnuks väga keeruline. Seda nii tema enda, tema koduerakonna kui ka terve valitsuse jaoks,” teatas Ratas oma Facebooki postituses.

“Poliitik peab oma suhtlemises ametikaaslaste ja avalikkusega olema avatud ning ka ebameeldivate teemade puhul andma õigustatud küsimustele selgeid ja ammendavaid vastuseid. Loodan, et Kert Kingo teeb toimunust tõsised järeldused, mille esimeseks sammuks oli kindlasti tema suure kaaluga otsus ametist lahkuda,” kirjutas Ratas.

Kert Kingole sai saatuslikuks problemaatiliselt väljenduva ja kirju minevikuga Jakko Väli nõunikuks võtmise otsus.

Soovime Kert Kingole palju jõudu ja tahet eesseisvas vastutusrikkas parlamenditöös. Kert Kingo jõudis oma lühikese ametisoleku ajal moodustada muu hulgas ka e-valimiste uurimise töörühma, kelle esimesed tulemused olid juba valmimas.

Kingo Riigikogusse naastes peab parlamendist lahkuma tema asendusliige Rein Suurkask.

UU

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused