Minister Kert Kingo: Eesti Post peab pingutama, et ajalehed jõuaksid postkasti kuuel päeval nädalas

Eesti,
©Scanpix
Lehtede kojukanne peab jääma, leiab minister Kert Kingo.

Väliskaubandus- ja IT-minister Kert Kingo, kelle haldusalasse kuulub ka Omniva (ärinimega AS Eesti Post), kohtus ettevõtte juhtkonnaga, et arutada ettevõtte käekäiku. Muuhulgas peab minister vajalikuks perioodika kojukande jätkumist.

 

Omnival on juba pikka aega olnud mitmes piirkonnas probleeme ajalehtede ja ajakirjade õigeaegse jõudmisega tellijateni. 22. mail rääkis Omniva juhatuse liige Andre Veskimeister Vikerraadio saates “Uudis+”, et ettevõte kavatseb tööjõukitsikuse ja kojukande kallinemise tingimustes tulevikus ajalehed ja jõulukaardid maapiirkondades paiguti pakiautomaatidesse suunata.

Minister Kert Kingo, et perioodika peab vaatamata üldisele hinnasurvele jätkuvalt jõudma tellija koduukse taha postkasti kuuel päeval nädalas. “Selle nimel tuleb MKM-il ja Eesti Postil ühiselt pingutada ja vastavad lahendused leida,” lisas minister.

Samuti ütles Kingo, et Omniva postitöötajad vajavad selgelt palgatõusu. „Kindlasti toetan postitöötajate palgatõusu, võimalikke lahendusi hakkame otsima ja postivõrgu ümberkujundamise teemasid lähiajal eraldi koosolekutel käsitlema,“ sõnas minister.

 

UU

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused