Minister Kert Kingo: linnahalli rahastamist tuleb analüüsida

Rubriik Eesti On
©Scanpix
Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo.

Väliskaubandus- ja IT-minister Kert Kingo andis neljapäeval valitsuskabinetile ülevaate plaanist rekonstrueerida Tallinna linnahall multifunktsionaalseks kultuuri- ja konverentsikeskuseks, tema hinnangul tuleb raha õigeks paigutamiseks linnahalli tegevusi ja kultuuriürituste mahtu analüüsida.

Vastavalt riigi eelarvestrateegiale aastateks 2020–2023 otsustas valitsus investeerida Eesti kui konverentsiturismi sihtkoha arendamiseks kogusummas 40 miljonit eurot Tallinna linnahalli rekonstrueerimiseks multifunktsionaalseks kultuuri- ja konverentsikeskuseks, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM).

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Et olla kindlad selle raha õiges paigutamises, tuleb analüüsida, millised Linnahalli tegevused ja kui suures osas oleksid majanduslikud ning millised mittemajanduslikud ning millises mahus on plaanis korraldada kultuuriüritusi. Sellest sõltub muu hulgas ka see, mil moel eelarves ette nähtud raha saab kasutada ning kas ja kuidas rakenduvad riigiabi andmise reeglid,” märkis Kingo.

“Selles küsimuses konsulteerime praegu Euroopa Komisjoniga ning sügiseks loodame sealt saada ammendavad vastused,” lisas ta.

Samuti andis minister valitsuskabinetile ülevaate riiklikust tehisintellekti alasest ehk krattide  tegevuskavast aastatel 2019–2021.

“Valitsus on võtnud ambitsioonika plaani liikuda tehisintellekti kasutavate riiklike teenustega kiirelt edasi. Avalikus sektoris on praegu kasutusel 19 kratti ehk tehisintellekti kasutavat lahendust, järgmise aasta jooksul on plaan see number kasvatada 50-ni,” ütles Kingo. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused