Minister Kert Kingo Marko Mihkelsonile: lausvale levitamine ei ole Riigikogu liikmele kohane

Eesti,
©UU
Kert Kingo

Väliskaubanduse ja IT-minister Kert Kingo kirjutab sotsiaalmeedias sellest, kuidas Marko Mihkelson levitab meediaruumis valeinfot.

Marko Mihkelson tegi 24.05 oma Facebooki seinal postituse, milles märgib, et Kert Kingo sai väliskomisjonilt esimese noomituse põhjuseta puudumise eest.

“Marko Mihkelson – sellise lausvale postitamine ja levitamine ei ole Riigikogu liikmele kohane. See näitab absoluutset ebakompetentsust ja ilmselget pahatahtlikkust!” ütleb EKRE minister Kert Kingo.

“Tuletaksin Marko Mihkelsonile (kes on Riigikogu väliskomisjoni aseesimees) meelde, et vastavalt Riigikogu kodu- ja töökorra seaduse §-le 34 korraldab komisjoni esimees komisjoni tööd, sealhulgas esitab komisjonile komisjoni töökava ja KUTSUB Vabariigi Valitsuse liikmeid osalema komisjoni istungitel. Komisjoni aseesimees täidab komisjoni esimehe ülesandeid esimehe äraolekul ning muudel juhtudel komisjoni esimehe kehtestatud korras,” vastab minister. “Minule EI OLE Riigikogu väliskomisjonist kutset saabunud, ka ei ole mulle kutset saabunud Marko Mihkelsoni ega ka mitte ühegi komisjoni liikme poolt.”

“Arvestades Mihkelsoni väga pikaaegset kogemust Riigikogu liikmena, peaks ta olema nüüdseks juba selgeks saanud nii parlamendi liikme kui komisjoni esimehe töökorda puudutavad protseduurireeglid. Vastasel juhul tekib põhjendatud küsimus, kuidas on ta parlamendi liikmena oma tööd kõik need pikad-pikad aastad teinud?” lisab Kert Kingo.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused