Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Minister Ligi kümne aasta eest riigikogu saalis: kellele Eestis ei meeldi, mingu minema!

19.10.2020
Jürgen Ligi tahtis kord ajateenistust üldse kaotada.
© Uued Uudised

Rahandusminister Jürgen Ligi soovitas 3. aprillil 2010 riigikogu kõnetoolis kõigil neil, kes pole rahul Eesti eluga, otsida õnne mõnes teises riigis. Ja mitte kellegi kulm ei kerkinud.

Aleksandr Tšaplõgin 12. mai 2010: „Ja tõesti, mida siin ikka tseremoonitseda: rahulolematud välismaale, ebalojaalsed D-terminali, vaesed prügimäele, vanad ja väetid surnuaiale. Selline oleks siis reformiministri meelest meie riigis arenenud kapitalismi ehitamise retsept.

Ligi programmi juba hakataksegi ellu viima. Kuna 1000 krooniga kuus tänases Eestis ära elada pole füüsiliselt võimalik, õnnestub valitsusel nähtavasti lähiajal lahendada 100 000 töötu probleem. Aga kuna pensioniiga on tõstetud 65 aastale, samal ajal kui keskmine mees elab Eestis 63-aastaseks, laheneb lähiajal ka liiga suurte kuludega pensionifondi probleem.

Rahulolematute ärasõitmine läheb kah juba küllalt edukalt. Viimaste aastate jooksul on siit lahkunud umbes 130 000 inimest – 10 protsenti elanikkonnast. Kui arvestada üldist olukorda riigis, aga ka IRL-i ja Reformi ministrite suhtumist probleemi, võib kindel olla, et tendents jätkub. Et seda protsessi stimuleerida, võiks ära sõita soovijatele pileteid osta riigi raha eest. Kellele Helsingisse, kellele Moskvasse.

Möödunud aastal vastu võetud seadus, mis tunduvalt laiendas karistusorganite õigusi, aga ka 2007. aastal saadud praktiline kogemus, lubab uskuda programmi takistusteta täitmisse, pealegi on D-terminale riigis mitu.

Kõik muu, mis segab minister Ligil arenenud kapitalismi Eesti Vabariigis üles ehitada, likvideerub iseenesest. Tervishoiu olukord ei luba nõrkadel oma riigile mittevajalikku elu jätkata, nii et kulutusi selles liinis saab märgatavalt vähendada. Nagu ka kulutusi haridusele, sest sigima hakkavad vaid need, kes suudavad maksta oma laste eliitkoolides õppimise eest.

Samm selles suunas on kah juba tehtud: riik ei leia raha koolitoidu jaoks, samas leiti rahalisi vahendeid suurendada emapalga ülempiiri, mis on nüüd 35 tuhat krooni kuus. Just nii toimubki vajalik muutus: vaid kõige rikkamad ja edukamad tohivad lapsi sünnitada, aga igasugu luuserid kannatagu! Pole siin vaja uut vaesust külvata.

Perspektiivid tunduvad olevat uhked ja minister Ligi peab ennast juba uue Eesti kangelaseks, kes ei tegele kasutute ja inetute asjadega.

Tõsi küll, siiani pole välja arvutatud, kui palju inimesi elab selle õnneliku hetkeni ja kas neid saab olema piisavalt, et kindlustada minister Ligi ja tema kaasvõitlejad väärilise palga ning muude hüvedega.“