Minister Martin Helme alustab riigieelarve revisjoniga

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Martin Helme valitsuse pressikonverentsil.

Minister Martin Helme (EKRE) loodab riigieelarve revisjoni tööga alustada augusti lõpuks, et tulemused kajastuksid juba järgmise aasta riigieelarves.

Helme ütles ERR-ile, et revisjoni eesmärk on maksumaksja raha efektiivsem kasutamine. “Tahame leida üles need kohad, kus praegu tehakse kulutusi ja vastu ei saada piisavat kvaliteeti,” lausus Helme.

Samuti on tema sõnul vaja üle vaadata riigieelarves nii-öelda lukustatud kulud. “Kuskile seadusesse on mingi number kirja pandud ja siis tõenäoliselt see number on veel seotud mingisuguste inflatsiooni näitudega ja kulutused muudkui rullivad,” rääkis ta.

Üle vaadata tuleb tema sõnul ka see, et meil on aegade jooksul erinevate valitsuste all erinevad huvigrupid osavalt sättinud oma hea äraelamise maksumaksja taskusse või siis riigieelarve kulusse – ja need on hakanud oma elu elama ja tiksuvad aastast aastasse riigieelarves.

UU

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused