Minister Reinsalu umbusaldushääletus riigikogus paljastas sotside kahepalgelisuse

Eesti,
- Updated
Vakra ja Ossinovski

Ehkki opositsioonierakondade umbusaldusavaldus justiitsminister Urmas Reinsalule ei läinud riigikogus läbi, paljastas see sotside ja mitmete teiste naistevastase vägivalla teemal kõneleda armastavate poliitikute kahepalgelisuse.

Reformierakonna, Vabaerakonna ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni esitatud umbusaldusavalduse poolt hääletas riigikogus 46 saadikut, vastu ei olnud keegi, 35 saadikut jättis hääletamata. Hääletusel osales riigikogu 81 saadikut.

Umbusaldusavalduse aluseks on Reinsalu lause, milles ta naeruvääristas naistevastase vägivalla hukkamõistjaid, kelle pöördumise ajendas presidendi otsus valida naistevastases vägivallas süüdi mõistetud Tiit Ojasoo ja tema teater NO99 vabariigi aastapäeva etendust lavastama.

EKRE fraktsioon esimees Martin Helme ütles, et antud umbusalduse juhtum paljastab tema meelest ilmekalt seda, kui katki on Eestis valitsus, poliitika ja lõppkokkuvõttes meie ühiskond ja rahvas.

„IRL on üritanud selle skandaali vältel mängida märtrit, kus Eesti üks kõige vilunum ja virtuoossem, ma julgen ka väita, mitte väga põhimõttekindlam poliittehnoloog on järsku üleöö muutunud konservatiivseks ohvriks,“ ütles Helme.

„Tegelikult on loomulikult me silme all lahti rullunud kalkureeritud tegevus, mille peaeesmärk on tuua fookus ära president Kaljulaidi skandaalselt otsuselt kasutada Eesti Vabariigi 100. aastapäeva vastuvõtupidustustel NO teatrit ja oma kolleegi jalgadega peksnud lavastaja Tiit Ojasood. Tegemist oli kalkuleeritud provokatsiooniga, et päästa presidenti piinlikust olukorrast, ükskõik kui väga seda eitatakse.“

Helme peab eriti häbiväärseks sotside käitumist. „Sotsid on aastaid võtnud kõlavaid poose küll naistevastase vägivalla, soovõrdõiguslikkuse, palgalõhe ja mille kõige muu teemal. Aga kui tegudeks läheb, pole neid kusagil. Kui on vaja valida, kas istuda edasi valitsuses või seista oma sõnade või põhimõtete eest, siis sotsid valivad põhimõttelagedalt, selgrootult ja häbiväärselt ruumist välja hiilimise. Kui neil on ees hinnangu ja otsuse andmine naistevastasele vägivallale konkreetses poliitilises olukorras, siis ei ole neid mitte kusagil ja nende sõnad ei maksa mitte midagi.“

Helme sõnul on ka keskerakondlased eelnevatel aastatel teinud nägu, nagu nad seisaksid nõrgemate eest: „Aga tuleb välja, et ikkagi ei seisa.“

UU

Fotol on põhimõttelagedad tüübid Rainer Vakra ja Jevgeni Ossinovski.
(FOTO:SANDER ILVEST/POSTIMEES)

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused