Minister Rene Koka unistus vesinikust kui tulevikukütusest sai tuge riigieelarvest

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Keskkonnaminister Rene Kokk (vasakult), rahandusminister Martin Helme ja Väino Kaldoja Auveres.

Keskkonnaminister Rene Kokk on võtnud üheks oma südameasjaks edendada Eestis keskkonnasõbraliku vesinikukütuse kasutamist ja tootmist ning see kajastub nüüd ka riigieelarves.

“Olen isiklikult veendunud, et tegemist on tulevikukütusega ja näen Eestil siin suurt potentsiaali nii kasutamise kui ka tootmise osas; vesinikust ja selle tootmisest võiks saada Eesti Nokia. Töötame selles suunas, et saada esimesed vesiniku tarbijad, näiteks mõne linna bussid või jäätmeautod. Siis oleks vaja 4-5 suuremasse linna ehitada ka vesinikutanklad. Loomulikult on vaja toetada vesiniku tootmisega alustamist Eestis, aga alguses peame toetama nii tarbimise tekitamist kui ka tootmist. Vesinik energiakandjana avab tulevikus palju uusi võimalusi tehnoloogiate arenguks. Hea meel on nentida, et Eestis on erinevate tublide ettevõtjate ja teadlaste näol väga suur kompetents juba olemas. Nüüd tuleb riigil leida võimalusi nende teadmiste rakendamiseks ja aidata meie ettevõtjad ka välisturgudele,” rääkis minister ühes varasemas intervjuus.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Vesiniku terviktehnoloogiate kasutuselevõttu plaanib EKRE osalusega valitsus lähiaastail toetada (välisvahendite abil)  kokku 30 miljoni euroga. Selleks valitakse konkursiga vesiniku lahendused, mis ulatuvad tootmisest tarbimiseni. Nende elluviimisele saab riik õla alla panna.

Valitsuse lootustes toob mõni konkursil valitav projekt kaasa ka vesinikutehnoloogia kasutuse ühistranspordis. Edaspidi saab nende esmaste projektide tulemusi arvestades selliste tehnoloogiate laiemaks kasutuselevõtuks sihikut seada.

Kavas on toetada (välisvahendite abil) ka rohetehnoloogiate arendamisele suunatud investeerimisprogrammi, et aidata kaasa Eesti ettevõtete sellesuunalisele arendustegevusele.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused