Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Minister Rene Kokk: tuumaenergeetika võimaliku kasutamise üle peab otsustama kogu rahvas

07.02.2020
Keskkonnaminister Rene Kokk.
© Uued Uudised

Keskkonnaminister Rene Kokk (EKRE) soovitas ETV saates “Esimene stuudio” algatada arutelu tuumaenergeetika võimalikkuse teemal, kuid lõpliku otsuse peab tegema rahvas, ja kui inimesed seda ei soovi, siis tuleb muid alternatiive kasutada.

“See olema rahva arvamus, see ei saa olla lihtsalt valitsuse otsus,” lausus minister. “Ma olen toonud selle arutelu ühiskonda, sest see teema on vaja läbi rääkida,” lisas ta.

Küll aga välistas Rene Kokk praegu kasutatavaid tehnoloogiaid, jutuks võivad tulla neljanda põlvkonna reaktorid, mida praegu välja arendatakse.

Rene Koka sõnul on põlevkivist elektri tootmine tänu maailmas toimuvatele kliima-alastele piirangutele vähenemas, kuid Eesti peaks seda oma maavara väärindama ja kasutama seni, kuni see on võimalik, näiteks keemiatööstuses.

Minister ütles, et seitse miljardit inimest Maal kahtlemata mõjutavad kliimat, kuid seadis kahtluse alla selle, et tulemas on kliimakatastroof, millega radikaalsed aktivistid inimkonda hirmutavad. “Kas see nooremale generatsioonile hirmu õhkkonna loomine päris õige on, selles ma ei ole päris kindel,” ütles ta Greta Thunbergi suguste kohta.