Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mis kokkuhoid, raha pole kuhugi kadunud: ministeerium hakkab 120 000 euro eest majanduse säilenõtkust edendama

20.11.2023
Rohepööre vorbitakse valmis sellistes linnalikes klaasist kõrghoonetes. Superministeerium Tallinnas.
© UU

Kes rääkis kokkuhoiust ja sellest, et raha on Eestis otsa saanud? Õpetajad, teie minge reklaamige tänavatel automaksu, meie, ministeeriumides, tegeleme tähtsamate asjadega – nagu näiteks säilenõtkusega. Sest ühest kriisist teise kulgemine ei luba valitsejannal üldse normaalselt riiki juhtida. Nimelt tellib majandus- ja kommunikatsiooniministeerium tellib uuringu Eesti majanduse säilenõtkuse tagamise loomiseks. Uuringu eeldatav maksumus on 120 000 eurot, millele lisandub käibemaks.

ERR kirjutab, et uuringu lähteülesande kohaselt on viimastel aastatel saanud muutusest püsiseisund ning kriisile järgneb järgmine kriis enne, kui ühiskond ja majandus on suutnud eelmisest taastuda. Elu on aga  näidanud puudujääke kriisile reageerimise kiiruses ja võimalike abimeetmete valikutes.

MKM-i tööala asekantsleri Ulla Saare allkirjastatud käskkiri näeb ette, et rakendusuuring “Eesti majanduse säilenõtkuse tagamise ja kriisivalmiduse tõstmise stsenaariumid” peaks aitama aru saada, kuidas nende muutustega paremini toime tulla, kasvatada tulevasteks kriisideks paremat valmisolekut ning tugevdada ühiskondlikku ja majanduslikku säilenõtkust.

“Tuleviku-uurijad on leidnud, et tulevikukindluse suurendamiseks on kriitiline tähtsus kolmel võimekusel: ennetaval tegutsemisel, muutumisvõimekusel ning agiilsusel. Küsimuseks riigi vaatest ongi, kuidas suuta neid võimekusi tugevdada ja tagada, et kriisidele reageerimissuutlikkus paraneks,” sedastab ministeerium.

“Oluline on, et väljatöötatavad stsenaariumid käsitleksid erinevaid majandusvaldkondi – nende võimalikke arenguid ja mõju neile, aga samuti vaataks potentsiaalset laiemat ühiskondlikku mõju ja arengut tulenevalt vastava võimaliku stsenaariumi olemusest ja potentsiaalse tulevikukriisi tüübist,” seisab lähteülesandes.

Uuring tuleb läbi viia teadus- ja arendustegevuse põhitingimustele vastavalt. Uuring jagatakse kolme etappi ja selle lõpparuanne peab sisaldama ka poliitikasoovitusi, mis oleksid rakendatavad ja aitaksid ministeeriumil tõenduspõhiseid valikuid teha.