Mis toimub? Riigieelarvet arutab Rahvusvahelise Valuutafondiga ainult opositsioon?

Rubriik Eesti On
- Updated
Rahvusvaheline Valuutafond sai kuulda, mida arvab Jürgen Ligi Eesti riigieelarvest.

Kui Eesti riigieelarvest annab IMF-ile ülevaadet opositsioon, siis saab sealt kindlasti äraspidise pildi.

Riigikogu rahanduskomisjoni ja riigieelarve kontrolli erikomisjoni liikmete videokohtumisel Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) delegatsiooniga arutati riigieelarve koostamise küsimusi ja keskenduti eelarve läbipaistvusele, kirjutab BNS.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ja edasi –  videokohtumisel osalesid riigieelarve kontrolli erikomisjoni esimees Jürgen Ligi, rahanduskomisjoni aseesimees Maris Lauri ja liikmed Riina Sikkut, Andres Sutt ning Aivar Sõerd. Ehk siis valitsuse mahategijate eliit.

Kohe selgub, mida teada anti. Rahanduskomisjoni aseesimehe Maris Lauri sõnul tundis IMF-i delegatsioon huvi riigieelarve koostamise aluseks olevate majandusprognooside ja nendega arvestamise kohta, teatas riigikogu pressiteenistus.

IMF-i delegatsioonile anti ülevaade riigieelarve koostamise protsessist ja reeglite järgimise ning ekspertide hinnangute arvestamise, samuti riigieelarve läbipaistvuse ja arusaadavuse kohta.

Lauri rääkis IMF-ile, et suurim probleem olevat kulude poolel: riigieelarve tulude läbipaistvus ja põhjendatus on kehv ning sisuliselt puudub ülevaade eelarve jooksvate kulude tegemisest viisil, mis võimaldaks võrrelda plaane tegelikkusega.

Rahanduskomisjoni liige Aivar Sõerd ütles, et valitsuse poolt koostatud pikaajalistes eelarvekavades puudub tegevusplaan ja meetmed eelarvepuudujäägi vähendamiseks kriisist väljumisel.

“Need meetmed aga peaksid tänaseks juba olema välja töötatud ja ära kirjeldatud, seda aga pole tehtud. Mis puudutab riigieelarve läbipaistvust, siis praeguse olukorraga rahul olla ei saa. Tegevuspõhisele eelarvestamisele üleminek pole mitte suurendanud, vaid hoopis vähendanud riigieelarve läbipaistvust,” nentis Sõerd.

Seega siis täielik mahategemine – opositsioon tõmbas Eesti riigile vett peale. Neilt objektiivset pilti kohe kindlasti ei saadud.

Rahvusvahelise Valuutafondi delegatsioon arutab kohtumistel koos riigi ja erasektori esindajatega Eesti majanduspoliitilist olukorda. IMF-i iga-aastase Eesti põhimissiooni käigus tehtud konsultatsioonide järel valmib ka IMF-i raport majanduspoliitiliste hinnangutega Eesti kohta. IMF-i delegatsiooni juht videokohtumisel oli Sage De Clerck.

Mis ajast on Reformierakonna ja sotside röökureliit riigi esindaja?  Võib vaid arvata, milline tuleb IMF-i raport.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused