Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mis vestlust peeti kapo peahoones?

09.08.2023
Kapo peahoone

Riigikontrolör Janar Holm märkis ERR-ile antud intervjuus, et vestlused presidendi kantselei rahastamise ja Riigikogus vastuvõetavate seaduseelnõude väljakuulutamise osas toimusid kapo peahoones.

„Kas saame siit järjekordselt kinnitust, et kapo korraldab riigi juhtimist, s.o lisaks ebasobiva valitsuse kukutamisele, sobivate valimistulemuste ja valitsuse ametisse sättimisele, korraldab ka seda, millised seadused läbi suruda,“ küsib Riigikogu liige Kert Kingo (EKRE).

Ta lisab, et sarnaselt Johanna Maria Lehtme ja Slava Ukraini skandaalile, mis oli kapole teada juba kuu aega enne valimisi, kuid paisati avalikkuse tte sobival ajal valimisteks, hoiti ka nüüdset teemat üle kuu aja kalevi all.

„Miks kapo ja prokuratuur nii kõrgel tasemel toimunud korruptsiooni kahtluse puhul vait on?“ jätab Kingo küsimuse õhku.

„Ei mina ega keegi riigikontrollist selle vestluse juures kapo peahoones ei olnud, nii et ma ei tahaks siin lisada muljeid või tundeid, mis tundub selles vaidluses peamisel kohal. Eks seda peavad asjaosalised ise selgitama, mis täpselt toimus. Ja riigikogus töötab komisjon sellega ja ma loodan, et järgmisel korral, kui asjaosalised ise sinna tulevad, saavad nad seda selgitada,“ vastas riigikontrolör Janar Holm küsimusele, „kas see, mida me näeme, on Toomas Sildami kehvasti välja kukkunud nali või mõjutamiskatse, et presidendi kantseleile raha saada?“.

Vastusest jääb mulje, justkui Sildam oleks raha küsinud kapo peahoones toimunud vestlusel.

Samal ajal on vilepuhujaks osutunud rahandusministeeriumi kantsler Merike Saks seletanud, et ta ei pöördunud koheselt kaposse, kuna pidas seda juunikuist vestlust presidendi nõuniku Toomas Sildamiga pigem piinlikuks kui kuritegelikuks.

Avalikkuse ette tõi ta selle teema alles nüüd, kui president Alar Karis kritiseeris Maalehele antud pikemas usutluses valitsuse plaanitavat automaksu.

Tartu Ülikooli kriminoloogiaprofessor Jaan Ginter on öelud ERR-le, et Merike Saks oleks pidanud kohe pöörduma kaitsepolitsei poole, praegu ei jäta asja avalikustamine head muljet.

 

Loe lisaks:

https://www.err.ee/1609056485/holm-pohiseaduslike-asutuste-eelarve-ule-peaks-otsustama-riigikogu