Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mõistatagem: mida tahtsid PortoRollo ministrid oma jutuga öelda

03.09.2021
Kaja Kallas valetab nagu teeb seda Putin ja tegi Goebbels – korrutab üht valet seni, kuni see usutavaks muutub.
© Uued Uudised

Juba ammu on räägitud sellest, et meie liberaalsed ja vasakpoolsed poliitikud kasutavad oma kõnedes laialdaselt kantseliitlikku sõnavara, mille tagajärjel kõlavad pigem sisutühjad poliitloosungid.

Järgnevalt mõned tänased ministrijutud BNS-i vahendatuna.

“Euroopa Liidu ühise välispiiri kaitse on kõigi liikmesriikide huvides ning toimub kooskõlas Euroopa õigusega. Mul on hea meel, et Euroopa Liidu institutsioonid ja ka paljud liikmesriigid on olukorrale kiiresti reageerinud,” sõnas peaminister Kaja Kallas  kohtumisel Euroopa Komisjoni asepresidendi Margaritis Schinasega.

Kas sellest Kaja Kallase jutust leidis keegi midagi uut? Pigem on see täielik vale – EL pole kunagi välispiiride kaitsest huvitatud olnud, nagu pole seda ka Reformierakond, sest üheskoos on mõistetud hukka näiteks Ungari piiritara ehitamine. Lisaks ei saa EL-i reageerimist kuidagi kiireks pidada.

“Eesti nagu kõikide inimõigusi väärtustavate riikide jaoks on ülimalt oluline, et Afganistani ühiskondliku arengu ja inimeste heaolu nimel oleks naistel võimalik ühiskonnaelus aktiivselt osaleda, tüdrukutel hariduse omandamist jätkata ning vähemusgruppide õigused oleksid tagatud. /…/ Peame tähtsaks vägivalla vältimist, kõigi inimeste turvalisuse tagamist ning humanitaarabi takistusteta jõudmist kõigi seda vajavate elanikeni,“ ütles välisminister Eva-Maria Liimets ütles Sloveenias reedel lõppenud Euroopa Liidu (EL) välisministrite mitteametlikul kohtumisel.

Muidugi on Eesti jaoks afgaani naiste saatus oluline, aga kas pole hilja sellist sõnavahtu pritsida, kui Taliban juba võimul on – nüüd on need tühjad sõnad. Kuidas kujutab Liimets ette vägivalla vältimist pärast enesetapuründajate rünnakuid Kabuli lennuväljale kogunenud evakueeritavate vastu? Sellised muresõnad kõlavad õõnsalt.

“Rohelisemale majandusele üleminekuks ning kliimaeesmärkide saavutamiseks oleme koostöös teadlaste ja ettevõtjatega koostamas terviklikku vaadet, mis annab meile selge ja sihikindla plaani loomaks aluseid uutele ärimudelitele ja konkurentsivõimele,” ütles peaminister Kaja Kallas. “Need pakuvad uusi ärivõimalusi ja suurt kasvupotentsiaali ning ettevõtjatel on nende muudatuste reaalsuseks muutmisel oluline roll.”

Need sõnad on tõesti innustavad – sama ilusasti räägiti ka Nõukogude ajal ehk “NLKP targal juhtimisel suudame me luua tohutu potentsiaali kommunismi lõplikuks võidukäiguks.”

Vahelduseks üks tõsisem sõnavõtt Leedust: “On vaja otsustavat vastust, kiireid ja selgeid otsuseid, mis aitaksid võidelda seadusvastase rände ja hübriidohtude poliitiliselt motiveeritud kasutamisega. Kõige tähtsam on, et EL-i õiguse muudatused oleksid suunatud välispiiri valve tugevdamisele, ühiste välispiiri seirestandardite ja seadusvastase saabumise ennetamise parandamisele, mitte taltsutamatu rände tagajärgedele lahenduse otsimisele,” ütles Leedu siseminister Agnė Bilotaitė.

Kõlab ka väga kantseliitlikult, aga ikkagi on selles sõnavõtus välja toodud vead ja hoiatused valelahenduste eest.