Mõttetu lugemisvara: Trumpi mahavõtmine ja Eesti rikutud maine

Eesti,
©AFP/Scanpix
Muelleri raport tõestas, et Trumpil polnud Vene-sidemeid, kuid jahumine selle dokumendi ümber jätkub.

Kui mõni väljaanne kirjutab sellest, kuidas Trump kohe-kohe ametist tagandatakse või kui hukas on Eesti maine, siis võite rahumeeli silmad mujale pöörata – need on fake news, kui kaasaegselt väljenduda.

ERR kirjutab täna “Trump: tagandamine on räpane sõna, eriprokurör Mueller on kallutatud” ja Delfi/Maaleht “Hannes Rumm: ameeriklased hoiatasid Ratast – rassism rikub liitlassuhteid.” Mõlemad on libauudised.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Donald Trump astus ametisse 20. jaanuaril 2017 ja peale seda on kogu massimeedia enam kui kaks aastat ainult sellest rääkinud, kuidas tema “kuriteod” on paljastatud ja tema mahavõtmine tundide küsimus. Ja kogu see möla pole vähimatki kinnitust leidnud, kuid USA  presidendi tõrvamine jätkub. Seega – ärge lugege ühtki vastavavasisulist uudist, see on osa “pasarahest”, kui tsiteerida Eesti presidenti.

“Eestist on maailma ajakirjanduses viimasel kahel kuul ilmunud enneolematult palju meie head nime määrivaid lugusid. Toon vaid mõne näite: Guardiani “Rassism, seksism, natsi-majandus: Eesti paremäärmuslased võimul” või New York Timesi “Eesti ministrite žest tekitab hirmu valge rassi ülemvõimu pooldamises,” kirjutab vasakpoolne ajakirjanik Hannes Rumm.

Nii Guardian kui ka NYT on tuntud just sellise suunitlusena väljaannetena, mis võiksid avaldada ja võimendada Eestist opositsiooni ja neid toetavate ajakirjanike poolt neile saadetud sopalugusid, seega pole Rummu juttu eriti tõsiselt võtta – ei ole Eesti sugugi nii halvas nimekirjas ja need jutud on pahatahtlikult üle võimendatud.

Miks Rummu juttu libauudiseks pidada? Sest vähemalt pooltes NATO riikides on “paremäärmuslased” teinud parlamendivalimistel väga häid tulemusi ja miks siis Eesti nii eriline peaks olema, et just tema hammaste vahele jäi?

Või tahab Hannes Rumm väita, et USA pole märganud EKRE poolt loodud Trumpi toetusgruppi, EKRE liidrite korduvaid kinnitusi, et USA on meie peamine liitlane, Leo Kunnase soovi tuua Eestisse võimalikult suured NATO jõud koos staapidega, Poola ettepanekuid rajada nende pinnale USA alalised baasid jne? Kindlasti on, ja seda enam võib Rummu juttu pidada luuludeks.

USA liitlassuhete olulisust deklareerivad praegu just Ida-Euroopa “paremäärmuslikud” erakonnad ja valitsused, liberaalsed ja vasakpoolsed parteid orienteeruvad aga Brüsselile, kellel on julgeolekuküsimustes USA-ga tõsised vastasseisud. Ja nüüd tahab Rumm öelda, et USA põlgab ära neid, kes teda liitlaseks peavad, ning toetab neid, kes EL-USA vastuoludes Washingtoni vastu on?

Üldiselt võiks selle teema kokku võtta nii: kui mõni Rumm räägib Eesti rikutud mainest või ametist mahavõetavast Trumpist, siis võite need lood kohe huumorirubriigiks arvata!

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused