Mõttetu maksutõus: alkoholiaktsiisi laekus oodatust oluliselt vähem

Eesti,
- Updated

Augustis langes riikliku alkoholiaktsiisi laekumine 12,7 protsenti ehk 17,3 miljonile eurole.

Rahandusministeeriumi fiskaalpoliitika osakonna analüütiku Merliin Laose sõnul põhjustas alkoholiaktsiisi langust inimeste suurem liikumine puhkuste perioodil, mis tõi kaasa ostude suurenemise piiriäärsetest poodidest.

“Edasised kuud on endiselt mõjutatud varude realiseerimisest ning jätkuvast piirikaubanduse osakaalu suurenemisest. Aasta lõpus kahel viimasel kuul on oodata aktsiisimäärade tõusule eelnevat tavapärast varude soetamist, mille tõttu laekumised suurenevad,” ütles ta.

Riigikogu rahanduskomisjoni liige Martin Helme (EKRE) on aga veendunud, et Läti madalamad alkoholihinnad viivad jätkuvalt suure hulga raha ja makse Eesti riigist minema. “Jõuga läbi surutud ja läbimõtlemata maksutõusud on seega osutunud ka ebaefektiivseteks ning toovad riigile maksulaekumiste osas pigem kahju kui kasu.”

BNS/UU

FOTO: PM/Scanpix

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused