Mundriskandaalis tehakse patuoinaks staabi- ja sidepataljoni ülem

Eesti,
©Scanpix

Skandaalselt häbiväärse otsuse hoiduda 9. mail ajateenijatel Filtri linnakusse naastes Eesti kaitseväe vormi kandmast, andis staabi- ja sidepataljoni ülem teatas kaitseväe peastaap.

„7. mail andis staabi- ja sidepataljoni ülem kolonelleitnant Priit Averkin oma teenistujatele korralduse võimalusel hoiduda 9. mail Filtri linnaku ümbruses vormis ringi liikumisest,“ seisab teates.

„Otsuse tagamaa oli soov võtta propagandakanalitelt ära võimalus rebida kaitseväelaste liikumine antud piirkonnas kontekstist välja ja asetada neile sobivasse, meid kahjustavasse konteksti või kujutada seda pahatahtlikult mõnel muul viisil,“ ütles kolonelleitnant Averkin pressiteate vahendusel. „Eesti-vastases infotegevuses kasutatakse ära iga võimalust meie näitamiseks negatiivses valguses ja tegu oli teadliku otsusega, et mitte selleks võimalust anda. Samuti ütlesin, et kui ajateenijad peaksid saabuma väljaloalt varem, 9. mail, siis tehku seda samuti tsiviilriietes. Enamik ajateenijaid tulid väeossa tagasi esmaspäeval, 10. mail.“

See on ääretult silmakirjalik ja häbiväärne tegevus, mis ei saa niisama jääda. Kuid siin peab vastutust kandma nii kaitseväe ülem kui ka kaitseminister!

Kas Eesti riik ja kaitsevägi ei õpetagi meie poistele vaprust, vaid käsib esimesel võimalusel provokaatoritele viidates saba jalge vahele tõmmata ja liitlastega metsas sõda mängida on lihtsalt meelelahutus?

Kas nüüd, kui „hädaoht“ möödas, võib Eesti mundri jälle ausa näoga selga tõmmata?

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused