Kes andis Tallinna volikogus linnapeaks valitud Mihhail Kõlvartile lisahääli? Tõenäoliselt Reformierakond või sotsid!

Eesti,
- Updated
©UU
EKRE fraktsiooni esimees Mart Kallas kinnitab, et rahvuskonservatiivid hääletasid Kõlvarti vastu.

Tallinna võimukoridorides on alanud mäsu selle üle, kes aitas uue linnapea võimule.

Tallinna linnavolikogus toimunud linnapea paikapanemise hääletusel sai Mihhail Kõlvart 45 häält ehk kuus häält tuli väljastpoolt Keskerakonna fraktsiooni. Reformierakond, sotsid ja isamaalased arvavad, et hääled pärinevad rahvuskonservatiividelt.

EKRE fraktsiooni esimees Mart Kallas ütles ERR-ile, et fraktsioon leppis kokku hääletamise Kõlvarti vastu ja tema ise järgis seda.

Kallase arvates võisid hoopis mõned reformierakondlased ja sotsid hääletada Kõlvarti poolt, sest uue linnapea läbiminek oli nagunii kindel, aga sellega sai üles keerata lahkhelid koalitsioonipartnerite vahel, süüdistades lappama läinud häältes EKRE-t.

ERR kirjutas 3. aprillil, et kuigi Keskerakond ja EKRE moodustavad riigi tasandil koalitsiooni, ei pea EKRE poliitik Urmas Reitelmann võimalikuks, et tema partei toetaks Mihhail Kõlvartit Tallinna linnapea kohale. Reitemann lausus, et EKRE suhtub linna juhtimisse väga kriitiliselt.

“Tallinn vajab põhjalikku muutust. Jätkuvalt on linna palgal Edgar Savisaare vürstiriigi ajast kohutav hord ametnikke,” sõnas ta. Riigikogusse siirdunud endine fraktsiooni esimees Urmas Reitelmann lisas, et see hinnang ei käi kindlasti kõigi ametnike kohta, vaid eestkätt on ülearused poliitilised ametikohad.

Peaaegu kõik erakonnad näitavad näpuga teistele ja Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Tiit Terik usub, et Kõlvartit võidi toetada sümpaatiast tema vastu mistahes erakondadest.

Allikas: ERR

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused