Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Müügilt kõrvaldatud”: Liina Kersna testiskandaal kogub tuure ka pärast ministriametist lahkumist

20.07.2022
Liina Kersna
© UU

Reformierakonna naisminister Liina Kersna tundis üksvahe oma tegude üle koguni uhkust, nüüd aga ilmneb, et tema korruptiivne kiirtestitehing haridusministrina oli igati mäda.

Delfi Forte kirjutab pealkirja all: “Kersna skandaali jahmatav tahk: ministeerium ostis Eesti koolidele müügilt kõrvaldatud kiirteste”, et “…suure kiirustamise tagajärjel saadi oma teadmata asjaoludel väljavalitud ettevõttelt testid, mis olid tegelikult saanud külge märke „müügilt kõrvaldatud“.

Kas on võimalik veel hullemini ämbrisse astuda? Teatavasti rikkus minister kiirtestide riigihanget korraldades seadust, jättes korraldamata kohustusliku konkursi, eelistades selgelt ühte pakkujat (Selfdiagnostics OÜ) ning makstes kiirtestide eest turuhinnast mitme miljoni euro võrra kõrgemat hinda. Ja sai vastu rämpsu.

Kaja Kallase paljukiidetud “naistevalitsuses” oskas üks naine väga palju skandaale tekitada, sest teda on süüdistatud ka ebaterve õhkkonna loomises oma ministeeriumis, kust lahkuti tema ülemuseks olles lausa massiliselt.