Nagu arvata oligi: president pöördus pensionireformi seadusega riigikohtusse

Eesti,
©Uued Uudised
Eesti Vabariigi Põhiseadus on saanud president Kaljulaidi manipulatsioonide objektiks.

Opositsiooni president otsustas jätkuvalt vastu töötada parlamendienamuse poolt vastu võetud seaduse rakendamisele ning heitis kinda parlamentaarsele demokraatiale.

President Kaljulaid jättis senist pensionikorraldust oluliselt muutva kohustusliku kogumispensioni reformi seaduse teist korda välja kuulutamata ja pöördus riigikohtusse taotlusega kuulutada see põhiseadusega vastuolus olevaks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nii jättis Kaljulaid pika ninaga need inimesed, kes tahtsid ise oma raha üle otsustada, ja seda eriti kriisiolukorras, kus pensionifondid kõvasti rappida saavad.

Kaljulaidi sõnul pole tema käsitlus põhiseadusest ja pensionireformist kuu jooksul muutunud. Kuna parlament võttis seaduse teist korda vastu muutmata kujul, on ka tema argumentatsioon riigikohtusse pöördumiseks ning taotluses välja toodud vastuolud suures plaanis samad, mis seadust 7. veebruaril välja kuulutamata jättes.

President Kaljulaid jättis kohustusliku kogumispensioni reformi seaduse, millega kaotatakse kohustuslik kogumispension, välja kuulutamata tänavu 7. veebruaril. Riigikogu võttis seaduse muutmata kujul uuesti vastu 11. märtsil ja esitas selle presidendile väljakuulutamise otsustamiseks 16. märtsil.

Riigipea otsustas täna seadust mitte välja kuulutada ning pöörduda riigikohtusse taotlusega kuulutada see põhiseadusega vastuolus olevaks.

President Kaljulaid on varem pöördunud riigikohtusse ühel korral seoses kaitseväe luureõiguste laiendamisega ning riigikohus tunnistas seaduse osaliselt põhiseadusega vastuolus olevaks. Eesti iseseisvuse taastamise järel on president taotlenud riigikohtult põhiseaduse järelevalvet siiani 15 korral.

Tasub teada, et kaitseväe luureõiguste küsimuses leidis riigikohus küll vastuolu, kuid see polnud see, millele osutas Kaljulaid.

Kaljulaidi presidendiks olles on Põhiseaduse käsitlemine muutunud omamoodi valikuliseks – riigipea ei ole mitte kunagi viidanud preambulis kirjas olevale sättele “mis peab tagama eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimise läbi aegade”.

Küll aga kasutab Kaljulaid pidevalt niinimetatud võrdsusprintsiipi, laiendades seda kõigile ja kõigile, kuigi enamikel juhtudel on olemas seadusandlikud piirangud, näiteks kodanike ja mittekodanike puhul.

Kaljulaidi ajal on Põhiseadus muudetud poliitiliseks tööriistaks, mille puhul kasutatakse ainult neid sätteid, mis presidendi mõttekäiku toetavad, muu jäetakse tahaplaanile. Ka praegu tegutseb riigipea opositsiooni huvides vaid seetõttu, et vihkab valitsevat koalitsiooni.

10 commentsOn Nagu arvata oligi: president pöördus pensionireformi seadusega riigikohtusse

 • Avatar

  Kodanik Kaarel K – kas pole mitte nii, et iga inimene peab ise enda heaolu eest seisma?
  igasugused (peale sunnitud) riigiabid ja pensionid on naljanumber igal juhul. (kui sa just aparatshik pole ja suurt kindlaksmääratud riigipensioni ei saa).
  Jutt sellest et inimene on loll ja ei oska majaandda on suht populistlik jura, mida armastavad meie “kõrgklassis” olevad kodanikud jutlustada.
  Kui inimene pole võla/tööorjuses, siis on meie “eliidi” jaoks olukord halb.

 • Avatar

  TEEME ÄRA! Korraldame iganädalase protestimiitingu Kadrioru kantselei ees, kus nõuame selle mannetu prsidendi vallandamist!
  Mäleatte, kui kunagi KE tegi seda Prokuratuuri ees! Loosungite ja trummidega ja igasuguste pilapiltidega, meil andekaid kunstnike leidub
  ja eesti arhvas on kõik teretulnud!!!!

 • Avatar

  Rahvas, vaadake Youtube’st uut dokumentaali:
  “The End of the World As We Know It – The Fall of the Cabal”,
  (kasutajalt: Fall Cabal)
  See avab paljudel silmad, et mis kohaga meil on õieti tegu selle planeedi Maa puhul…

  Seal see naisterahvas, tegija, väidab, et tulemas on tõen. suured vahistamised… Ja ega teisiti ei olegi võimalik… Ja ma ei imestaks , kui ka üle maailma… Ka Eestis, näiteks… See praegune Kadrioru asukas võiks olla üks neist, kellel käed raudu lähevad…

  Juhin tähelepanu, et kui lahkus John McCain, ei rääkinud keegi (peale peavoolu-meedia), et ta oleks läinud vabatahtlikult… Bush sen. (GHW) puhul öeldi aga juba otse – “he was mc-cained”…

  Käimas on meeletu võitlus, meie kõigi jaoks, elu ja surma peale, ja er. USA-s, kui maailma maj.&sõj. võimsuse abs. tipus…
  Aga vaadake ja veenduge ise !

 • Avatar
  Sääduseperandus

  Punkt 1. Lehvitada tulukesi
  Punkt 2. Helistada kellukesi
  Punkt 3,4,5… jne Joosta ümber puu nagu orav; hoolida ja vihata

 • Avatar

  Õige, võtame aga pensionisambast kohe raha välja ja kulutame ära. Selles, mis aastate pärast pensioniea saabudes juhtub, me täna ei mõtle. Küll siis “riik” tuleb jälle appi ja leiab kusagilt meile raha. Samas on päris palju inimesi, kes ei soovi sellist stsenaariumit ja kelle pensionivara väärtus samuti kahaneb selle tõttu.
  Aga mis sellest, valitsusel on ükskõik, mis tulevikus (kaugemal, kui järgmised valimised) juhtub. Kahju! President käitub siin täiesti mõistlikult ja veidi kaugemale ette vaadates kui järgmised valimised.

 • Avatar

  Kas teile ei tundu, et pr. president on justkui robot või kiibistatud inimolend?

 • Avatar
  tubli kuri kadriorg

  Väga õige otsus!Nüüd rahvas näeb kui armastav president meil on.
  Ta on ärateeninud rahva südamellise tänu!Huvitav, et enda palka tõstab küll 800 €uro võrra.
  TUBLI!

 • Avatar

  Eks pea ju oma leivaisale Nestorile vastu tulema, kuidas siis teisiti. Sotside Põhiseadus on ju juunikommunism, kus kõik kellegi käsul toimub. Ka president on võtnud koha Kremli müüril, kust hõikab käske ja keelde rahvale.Isegi oma töö ja vaevaga teenitud raha üle otsustab isehakanud füürer.Vaat, mis teeb ühe inimesega koguhingest vihkamine kellegi vastu, kaob kogu inimlikkus ja headus.

 • Avatar

  Eks peame mõtlema selle “presidendi” üleselt, ei tea mis loom see Riigikohus on, aga järgmine president teeb selle seaduse ära ehk siis tuleva aasta! Praegune president liitub selle rahvale valetajate seltskonnaga, kes väitis, et riik paneb teisele sambale juurde. Riik ei peane midagi juurde, vaid võtab sambaga ühinenud inimestelt ära ja julmalt. Rahvas peaks aru saama, kes esindab kitsa grupi inimeste huve, kui veel täpsem olla, siis rikkurite huve. Aga no rahvas ju ei vali persedenti.

 • Avatar

  Kui praegune sundmaksete lõpetamine on põhiseadusega vastuolus, siis kuidas ei olnud vastuolus sundmaksete kehtestamine!? Marru ajab see haiglane eit.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused