Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Nagu ikka: kuulujutte levitanud Kaja Kallas keeldus vabandamast

13.07.2023
Kaja Kallas

Nädala eest valitsuse pressikonverentsil Parvel Pruunsilda riivanud kuulujutte levitanud peaminister Kaja Kallas keeldus vabandamast ning keeras oma vihakõnele vinti veel pealegi. Enne on ta valmis võitlema kohtus, kui oma viga tunnistama.

Kaja Kallas ei pea Parvel Pruunsilla annetusest rääkides kuulujuttude teema tõstatamist alusetuks ning Pruunsilla advokaadi nõudmise peale ta enda väiteid ümber ei lükkama ei asu.

Advokaat Paul Keres saatis nädala alguses Kallasele nõude Bigbanki suuromaniku Parvel Pruunsilla au haavava valeinfo ümberlükkamiseks. Kallas ütles 6. juulil valitsuse pressikonverentsil Delfi ajakirjanikule antud kommentaaris, et ei ole kursis Pruunsilla ühisannetusega opositsioonierakondadele, kuid rääkis, et on kuulnud jutte, et Pruunsild on opositsioonierakondadele maksnud perehüvitiste tõstmise ja üle-eelmise valitsuse lõhkumise eest.

“Paar päeva tagasi saabus mulle kiri advokaat Paul Kereselt, kes nõudis, et ma vabandaksin Parvel Pruunsilla ees ja teataksin, et kõik, mis ma ütlesin, on vale ja läbimõtlematult esitatud. Selle viimasega võin peaaegu nõustuda, sest tõepoolest tulin otse valitsuse istungilt ja ei olnud uudise detailidega kursis. Küll aga oleksin valetanud, kui oleksin vastanud, et sellest midagi ei tea. See teema oli täpselt aasta tagasi väga tuline arutlusobjekt nii poliitringkondades kui ka ajakirjanike hulgas. Sellest räägiti – nagu ma ütlesin – kuulujuttude tasemel ja kuulujutte oli erinevaid. Mõni väitis, et sel hetkel valitsusse kuulunud Keskerakonnale on antud raha selle eest, et ta algataks perehüvitiste eelnõu koos opositsiooniga ja lõhuks valitsuse. Teine versioon oli, et Keskerakonnale on lubatud raha, kui nad algatavad sellise eelnõu. Võta kinni, kumb on tõele lähemal – praeguste arengute taustal tundub jah, et midagi lubati ja seda kõike seostati selgelt Parvel Pruunsilla nimega,” rääkis Kallas valitsuse tänasel pressikonverentsil, pühendades teemale rohkem aega kui NATO tippkohtumisele.

Ennast peab Kallas aga sõnumitoojaks. “Minu soovitus Parvel Pruunsilalle on see, et ärge katsuge vaigistada sõnumitoojaid, kelleks antud hetkel oleme sattunud mina ja ajakirjandus, vaid veenge kõiki, sh mind ja Keskerakonna juhatuse enamust selles, et tegemist ei olnud mingeid vastuteeneid nõudva annetusega,” ütles Kallas.

Ajakirjaniku küsimusele, kas Kallas on valmis kohtusse minema, vastas Kallas, et on mõistnud, et poliitiline võitlus käib ka kohtus ning endise advokaadina mõistab ta perspektiivitute nõuete esitamist, kui klient selle eest maksab.

Parvel Pruunsilda esindav vandeadvokaat Paul Keres ütles neljapäeva lõuna ajal ERR-ile, et ta ei ole veel jõudnud Kaja Kallase valitsuse pressikonverentsil esitatud ja paljuski paberilt maha loetud avaldusega tutvuda.

“Ma kuulan selle kindlasti ära ja tutvustan Parvel Pruunsillale. Ja kui ta (Pruunsild – toim) ei ole veendunud, et Kaja Kallase väited on põhjendatud, siis on ta andnud mulle selleks juhise kohtusse pöörduda,” sõnas Keres.

 

Allikas: ERR