Nagu karta võis: Tartu suusamaratonist kujuneski koroonakolle

Eesti,
Suusatajad

Nagu karta oli, nii kujuneski tuhandeid inimesi kokku kutsunud Tartu suusamaratonist koroonakolle, mille eest ka rahvuskonservatiivid hoiatasid. Õhtuleht kirjutab, et üleeile õhtul oli Tartu Maratoniga seotud koroonajuhtumeid kolm. Reede pärastlõunaks juba viis. „Jah, ma arvan, et see number kasvab,“ tõdes terviseameti peadirektor Üllar Lanno.

Pühapäeval startis 3480 suusatajat Tartu Maratoni 63 või 31 lumisele kilomeetrile. Esmaspäeval ilmnesid esimestel neist haigussümptomid. Viiel puhul on koroonatest nüüdseks andnud positiivse tulemuse. Kui Õhtuleht terviseametist haigestunute arvu küsis, oli vastuses üks sõna alla joonitud: „hetkel“. Järgmised päevad toovad ilmselt lisa.

Haigestunute lähikontaktseks loetakse praeguse seisuga umbkaudu 20 inimest. Terviseameti peadirektor Üllar Lanno rääkis, et nende Lõuna-Eesti osakond suhtleb praegu aktiivselt suusapeo korraldajatega, et võimalikud haigestunutega rajal kokku puutunud välja selgitada, aga tegu on keerulise ülesandega.

Tartu Maratoni korraldajad postitasid pühapäeval oma kodulehele ka tänusõnad abilistele. Teiste seas tänati Terviseametit ja PPAd, et nad näitasid küll musklit ning sundisid neid väga pingutama, aga maratoni toimumist ära ei keelanud.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused