Nagu NLKP kongressi deja vu: peaminister esines Riigikogule loosungite ja kantseliidi keeles

Rubriik Eesti On
- Updated
NLKP ajad on Euroopa Liidu ülistamise kaudu tagasi jõudnud. (Wikiwand)

Ilmselt võib iga Eesti inimene lugeda ja vaadata peaminister Kaja Kallase virtuaalset esinemist Riigikogu ees, kus ta andis ülevaade Vabariigi Valitsuse tegevusest Euroopa Liidu poliitika teostamisel – ja valmistugu üldsõnaliseks vahuks a la NLKP.

Peaministri kõne oli täis optimistlikke loosungeid ning kiitusi ja truudustõotusi Euroopa Liidule, seda kõike lisaks väga kantseliitlikus sõnastuses. See pani rahvaesindaja Mart Helme möönma:

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Kõigepealt soovin proua peaministrile kiiret tervenemist! Aga kõne kohta ütlen nii, et kahjuks ma ei nautinud seda. See koosnes nomenklatuursete teemade väga kantseliitlikust esitusest ja tekitas minus väga tõsise ja võib-olla skisofreenilise küsimuse: kuhu poole siis ikkagi teie lojaalsusprintsiip nr 1 kaldub, kas Euroopa Liidu kui niisuguse poole või Eesti rahva kui selle kollektiivi poole, keda te tegelikult ju esindate?”

Väike ülevaade peaministri kõnest:

“Kõige tugevam valuuta on usaldus ja maine, mida “võidetakse aastatega, kaotatakse sekunditega ja taastatakse terve igavik.”

“Ühendatud suveräänsus toob meile liitlasvägede ühiskaitse, ühisraha euro turvavõrgu, juurdepääsu maailma parimatele teadmistele, turu meie loodud teenusteks ja kaupadeks ning toe riigigümnaasiumide, e-riigi ja haiglate ehitamiseks.”

“Euroopa Liit peaks looma võime ise vajaduse korral tervise-hädaolukord välja kuulutada ja kiirelt tegutsema asuda. Samuti peab Schengeni reeglite ülevaatus tervisekriisi õppetunde arvesse võtma ja muutuma kriisikindlamaks.”

“Viimase kriisikogemuse mõjul oleme tugevdanud euroala ja koroonakriis muutis tehtu hädavajalikuks turvavõrguks – seega kindlustuspoliis töötab.”

“Eesti asjad on ka Euroopa asjad ja vastupidi – tugevad riigid teevad tugevaks Euroopa ja tugev Euroopa teeb tugevaks ka Euroopa riigid.”

“Euroopa ei saa kunagi valmis, sest Euroopal ei ole ja ei pea olema lõppeesmärki, kuid on oluline, et me hoolime ja tunneme vastutust selle tuleviku eest, ning mõistame, et Eesti ei või, ei saa, ei tohi jääda üksi.”

Selliseid “innustavaid” kõnesid kuulis eesti rahvas viimati EKP ja NLKP kongressidelt.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused