Naisepõletajast süürlane jäi süüdi ka ringkonnakohtus

1TL22SEP17A04

Tallinna ringkonnakohus jättis neljapäeval jõusse maakohtu lahendi, millega süürlasest pagulane Kovan Mohammad jäi süüdi oma naise süütamises.

Ringkonnakohus leidis, et maakohtu lahend oli nii 20-aastase Mohhamadi süüdimõistmise kui ka karistamise osas igati  pädev ning selle muutmiseks pole alust.

Harju maakohus tunnistas septembri keskel Kovan Mohammadi süüdi raske tervisekahjustuse tekitamises ning valu ja tervisekahjustuse põhjustanud kehalises väärkohtlemises ja mõistis talle liitkaristuseks 10 aastat vangistust. Kohus arvestas otsuse tegemisel, et esines oht elule ning pikaajaline tervisehäire. Sealjuures kestavad kannatanu terviseprobleemid siiani. Kannatanu oli enda väitel koomas kaks kuud, haiglas kokku viis kuud ning talle tehti kuus operatsiooni.

Oli ka mitu karistust raskendavat asjaolu – perekondlik ja muu sõltuvus, alaealise juuresolek, armukadeduse motiiv ning eriline julmus ja kannatanu alandamine. Kohus leidis, et tegu ei olnud spontaanne, vaid kavandatud. Tuvastamist leidsid süüdistatava tehtud internetiotsinguid teemal, kuidas naist karistada, samuti teoga samasisulise filmi vaatamine ning puhastusbensiini ostmine.

Süüdistuse järgi soovis Mohammad selle aasta 7. märtsil Tallinnas Majaka tänaval asuvas korteris, armukadedusest ajendatuna, anda oma abikaasale “õppetunni”, tekitades talle karistuseks suurt füüsilist valu ja rasked põletushaavad. Mohammad ostis poest puhastusbensiini, sidus seejärel kodus nende tütre juuresolekul oma abikaasa neljast kohast nelja rätikuga kinni, valas ta puhastusbensiiniga üle ja süütas välgumihkliga põlema.

Kohus arutas asja kinnisel istungil kannatanu eraelu kaitseks.

BNS

Foto: PM/Scanpix

Kommentaarid