Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Naiseühendus kogunes Alu mõisa

-
17.08.2023
EKRE naisühenduse liikmed, keskel Kai Rimmel

Äsja toimus Kaitseliidu Koolis Raplamaal Alu mõisas traditsiooniline Eesti Naisühenduste Ümarlaudade suvekool, millest võttis osa ka EKRE Naisühendus.

Kaks päeva möödusid aktiivses tegevuses ja uute teadmiste ammutamises. Mõnusa seltskonnaga meeldivas õhustikus möödusid tunnid ja päevad imekiirelt. Põhjust rõõmu tunda oli ka sellest, et ENÜ sai 20 aastaseks ja sünnipäevatort maitses oivaliselt. Soovime ENÜ-le jätkuvalt tahet ja indu seista meie parema tuleviku eest.

Esimese esinejana tegi ettekande teemal “Vanemaealiste naiste vaesusest Eestis”
Tartu ülikooli emeriitprofessor Ene-Margit Tiit. Lastekaitseseaduse muudatustest ja peredele suunatud teenustest rääkisid
sotsiaalministeeriumi laste ja perede osakonna nõunik Gerli Lehe ja Maarja Kärson.

Aktiivne arutelu toimus vaenukõne seaduse ja võrdse kohtlemise teemal
Esimese päeva peaesinejaks oli regionaalminister Madis Kallas, kes rääkis ministeeriumide ühendamisest ja senisest tegevusest ning suundadest.
Teise päeva hommik algas ENÜ esimese poolaasta töö ülevaate ja edasise tegevuse aruteluga, mida vedas ENÜ peasekretär Eha Reitelmann.

Töise kohtumise lõpetuseks oli aktiivne suhtlus õiguskantsler Ülle Madisega.
Suvekoolis osalejad avaldasid aktiivselt oma mõtteid, arvamusi ja tegid rühmatööd. Kokkuvõtteks võib öelda, et ees ootab suur tööpõld tagamaks, et meil säiliks oma riik, rahvus, keel ja kultuur, et hea ning turvaline oleks elu igas Eestimaa paigas.

 

Kai Rimmel, EKRE Naisühenduse esinaine