Naisteühenduste ümarlaud kritiseeris Mikk Pärnitsa seisukohti ja tema tunnustamist

Rubriik Eesti On
©Justiitsministeerium
Mees, naine ja kes?

Alu mõisas esmaspäeval ja teisipäeval toimunud Eesti Naisteühenduste Ümarlaua järjekordsesse suvekooli kogunenud 23 naisteühenduse esindajad arutasid maapiirkondade naiste olukorda ning pere- ja rahvastikupoliitika väljakutseid ning muuhulgas avaldasid kriitikat vägivallaennetuse auhinna asjus skandaali sattunud Mikk Pärnitsa suhtes.

Suvekoolis osalejad otsustasid saata presidendile kirja küsimusega, kas vägivallaennetuse tunnustusauhinda väärib isik, kelle mõtteviis välistab temast erinevasse põlvkonda kuuluvate, teistsuguse elukogemuse ja vaadetega inimestega igasuguse dialoogi. Nii viitasid nad Mikk Pärnitsale, kellele riik esialgu andis vägivallaennetuse auhinna, hiljem selle aga ära võttis.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Suvekoolis arutleti, kuidas suurendada sündimust ning vähendada lõhet soovitud ja tegeliku laste arvu vahel, kuidas suurendada kestvate ja õnnelike paarisuhete ning lasterikaste perede osakaalu. Otsiti lahendusi, kuidas muuta elukeskkonda ja teisi elukorralduslikke tingimusi nagu töö- ja pereelu ühitamisvõimalused peresõbralikumaks ja laste kasvatamist enam toetavaks.

Rände teemadel arutleti, kuidas seda juhtida ja tasakaalustada sellega seotud huve. Samuti otsiti lahendusi, kuidas saavutada eri poliitika valdkondade kaasatus rahvastikupoliitika eesmärkide, sealhulgas kestliku Eesti saavutamisele,.

Pere- ja rahvastikupoliitika üle peetud arutelu käigus tõdeti, et selle poliitika kavandamine ja elluviimise koordineerimine ei kuulu vabariigi valitsuse seaduse kohaselt ühegi ministeeriumi valitsemisalasse. Praegu on ametis rahvastikuminister, kelle vastutusvaldkonnas on ka rahvastiku- ja perepoliitika. Valitsuse vahetudes sõltub selgelt määratletud vastutusvaldkonna käekäik uue koalitsiooni prioriteetidest. Kindlasti on valitsusel keeruline kujundada jätkusuutlikku poliitikat teemal, mida seaduse järgi justnagu pole olemas.

Suvekoolis osalejad otsustasid pöörduda valitsuse poole ettepanekuga lisada pere- ja rahvastikupoliitika siseministeeriumi eraldi vastutusvaldkonnana vabariigi valitsuse seadusesse. Valitsusele otsustati teha ettepanek muuta hasartmängumaksuseadust, et hasartmängumaksust laekunud finantsvahendite jagamine peresid toetavatele tegevustele kuuluks vastava teema eest vastutava ministeeriumi pädevusse.

Suvekoolis esines veel Tartu Ülikooli õppejõud Kadri Soo, kes rääkis uuringute kvaliteedist ja juhtis arutelu maapiirkondade naiste olukorrast.

Külla kutsutud haridusminister Mailis Reps ja rahvastikuminister Riina Solman tutvustasid oma valdkonna aktuaalseid teemasid. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused