Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Näited “Esimesest stuudiost”: Anna Pihl norib Henn Põlluaasaga, Ossinovski on “oma jope”

06.04.2019
Anna Pihl on üks neist tibireporteritest, kes oma pahatahtlikkust ei varja ja kellest poliitikutel on targem ennast eemal hoida.
© Teet Malsroos/Õhtuleht

Üks Uute Uudiste lugejatest võttis ette tänuväärse töö, milles kogus kokku ajakirjanik Anna Pihli stiilinäited selle kohta, kuidas too küsitleb saates “Esimene stuudio” EKRE ja SDE poliitikuid.

Ilmselgelt paistab silma “ajakirjaniku” kallutatus, pahatahtlikkus rahvuskonservatiivi Henn Põlluaasa ja sümpaatia vasakäärmuslase Jevgeni Ossinovski vastu. Siit saab ülevaate, kas ERR ikka on erapooletu ja sõltumatu kanal.

“Esimene stuudio”, 4. aprill, saatekülaliseks on Henn Põlluaas.

Tere õhtust! Henn Põlluaas on üks kolmest kuulsast kaabust. Aga mis me temast veel teame? Täna valiti EKRE ridadesse kuuluv poliitik Riigikogu esimeheks. Kohe kuuleme rohkem päevakangelasest ja küsime ka viimaste poliitiliste sündmuste kohta. Esimene Stuudio alustab.

Tere tulemast stuudiosse ja palju õnne! Te saite täna esimest korda istungit juhtida Riigikogus, kas natuke oli värin ka sees?
President pidas kõne. Kuidas see kõne teile meeldis?
Kas te tunnete endal ka mingisugust vastutust, et ühiskond on nii lõhestatud. Endal või enda erakonnal?
Tähelepanelikud televaatajad märkasid, et EKRE poliitikud ei plaksutanud presidendile. Kas see oli teil kokku lepitud protest? Kas teie plaksutasite?
Te kunagi kirjutasite ka Lennart Merist raamatu. Kas Lennart Meri oli hea president? Mis see tume pool tal (Lennart Meri) siis oli?

Aga tuleme tänasesse päeva! Sellest võiks pikalt rääkida, muidu me räägikski selle täis. Aga minu küsiks nii: aga kuna riigikogu esimees peab vajadusel esindama presidenti, sellepärast ka nii palju küsimusi presidendi kohta – kas teie läheksite Vladimir Putiniga kohtuma, nagu Kaljulaid plaanib?

Nüüd te Riigikogu esimehena liigute tagumistest pinkidest, kust on hea kõiki kritiseerida, nagu justkui klassi ette, olete õpetaja rollis. Kuidas te ise näete Riigikogu esimene rolli?
Kas te olete pärast tänast pahandust juba Ruuben Kaalepit noominud?! (Autori võrdlus – kas te olete hommikuse konjakijoomise juba lõpetanud?!)
Aga sellel (märgil) on ka teine tähendus. Seda peetakse valge rassi ülemvõimu sümboliks. Seda sama sümbolit näitas Uus-Meremaal massimõrvar, kui ta oli kohtus.
Aga kuidas suhtub teie meelest Ruuben Kaalep juutidesse?
Te ütlete, et see on vandenõuteooria, kui on pilt, kus Ruuben Kaalep hoiab ninast kinni, kui ta seisab juudi vanahärra taga ja teeb sellest pilti. See on teie meelest täiskasvanulik käitumine?
Aga miks te praegu ei tauni Ruuben Kaalepi kahtlaseid esinemisi, tegusid. Miks te seda praegu ei tee?

Lähme Henn Põlluaasa juurde tagasi. Kas teie riigikogu spiikrina valite kuidagi pehmema või teistsuguse sõnakasutuse kui varem, kui te olite opositsiooni poliitik.
Aga ometi te tegite postituse Martin Repinskist, kus te ütlesite, et ta viib läbi massilist eestlaste lahtilaskmist, mille tulemuseks on jätkuv ida piirkonna venestumine. Ja siis te kustutasite. Kas see on see teie rollist tulenev ümbermõtlemine või miks meelekindlust pole?
Aga uusvenestamisest olete te ikka päris palju rääkinud. Ma leidsin ühe artikli, lausa 2006. aastast Meie Maast või lausa eelmisest aastast Eesti Päevalehest kui “Vasak-valitsus käivitab uus-venestamisprogrammi”…
(Segab vahele) … aga räägime praegu teist! Räägime teist, mis te mõtlete neist!
No te praegu, selles eelmises artiklis 2018, rääkisite ikkagi koolihariduse venestamise küsimusest. Samas olete te ka kirjutanud raamatu “Sotsid. Interrinde teine tulemine”. Kuidas raamat müüb?

Aga millest teil nii tugevad tunded konkureeriva erakonna vastu?
Aga millest nii tugev vastuseis või tunded konkureeriva erakonna vastu?
Kas te vihkate sotse?
No seda debatti te peaksite sotsidega pidama. No näiteks, tsiteerin teie enda raamatust: “On ainult aja küsimus, millal luuakse kultuuriministeeriumi juurde näiteks islami kultuuri asekantsleri koht?” Millel selline väide põhineb? Te siiralt usute seda?!
Kus see islam on siin Eestis?!
No te olete kogu aeg hirmutanud selle eest et tuleb massiimmigratsioon. Seda ei ole tulnud!

Te kritiseerite raamatus pikalt MTÜ-de riiklikku rahastamist, mis teie arvates kannavad sotsiaaldemokraatlikku ideoloogiat. Mis saab siis nüüd MTÜ-dest ja SA-dest, mis EKRE vaadetega ei sobi, kui te olete valitsuses. Kas panete kinni? Te võtate nendel kõigil nimetatud MTÜ-del ja SA-del rahastuse ära siis?
Te ütlesite viimasel nädalavahetusel toimunud meeleavalduse kohta, mis oli sündiva valitsuse vastane “EKRE vastane geiparaad”. Palun selgitage, miks te nii ütlesite?
Te ise ütlete, et sildistada pole hea ja siis te ise teete seda?
Kas EKRE vastu meelestatud rahval on õigus meelt avaldada  tänavatel?
Ja teie ei ässita mitte kedagi üles, EKRE?
Kiirelt, lõpetuseks, saade hakkab läbi saama: mis on EKRE plaan ühiskonna liitmiseks?
Aitäh, Henn Põlluaas, tulemast stuudiosse ja jõudu teile oma uues ametis.

“Esimene stuudio”, 21. märts, saates on Jevgeni Ossinovski

Tere õhtust! Koalitsioonikõneluste oli täna paus. Pöörame pilgud poliitikute suunas, kes on suure tõenäosusega opositsioonis. Millist süüd näeb Jevgeni Ossinovski ja kes võiks olla tema mantlipärija.
Tere tulemast stuudiosse, Jevgeni Ossinovski, veel sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees!

Sotsid ikkagi põrusid valimistel ja Eiki Nestor seletas seda sellega, et sotside kuvand on muutunud sõbralikust erakonnast käskivaks ja õpetavaks. Kas te võtate omaks erakonna raudvara kriitika? Olite siis käskiv ja õpetav?!
Kuidas ikkagi on võimalik, et ministrid, Rene Tammist sai näiteks 500 häält, Indrek Saar 1300. Kuidas see võimalik on?
Aga te ikkagi tegite ka ise möödalaskmisi oma nimekirjaga. Indrek Tarandilt te ju ikkagi 1000 häält ei oodanud?
Kas te näete ka kogu selles olukorras ka endal isiklikku vastutust?
Aga mis  te tegite siis valesti? Isiklikult.
Samas te ise ka vastandusite ikkagi mingis vahes väga tugevalt sellistele mõtetele? Lõikasite ka sellest ise kasu.
Ühe põhjusena valimiste ebaedus olete maininud ka plagiaadiskandaali. Nüüd tagasi vaadates, oleksite pidanud kuidagi teistmoodi reageerida?

Aga neid (plagiaate) on ju mitu. Samamoodi Anastassia Kovalenkol on ju plagiaadijuhtum õhus. Mis neist saab? Kas nad visatakse erakonnast välja või astuvad nad ise erakonnast välja?
Aga mis see tähendab? Et kas plaani neid välja visata ei ole, aga mis saab neist linnavolikogu kohtades?
Aga räägime teie personaalsest küsimusest: kaua kavatsete teie erakonna esimehena jätkata: kas ootate ära korralise kogu juunis või astute tagasi juba varem?
Aga kas erakonnale ei oleks kasulikum vastu minna Euroopa Parlamendi valimistele uue esimehega?
Uue juhi valimistel kui palju te võtate arvesse seda , mis oli Riigikogu valimiste tulemus? St Euroopa Parlamendi valimiste kandidaatide ülesseadmisel.

Kas teie nägemuses võiks näiteks Marina Kaljurand esimeheks kandideerida?
Aga kes sotsidest oleks see inimene, kes näiteks kõnetaks vene valijaid. Juba praegu vaadates uuringuid, olete saanud Keskerakonna vene valijaid endale. Kes võiks see inimene olla?
Te kutsusite ka inimesi võitlema. Kas see ei ole liiale minek?
Oli ikka tsitaat. “Sotsid kutsuvad loodava võimuliidu vastu võitlema, sest see lahing on Eesti riigi ja rahva säilimise eest!”
Aga mis saab sotsidest just selle vene valija koha pealt. Kas see toetus, mis tuli, on mööduv nähtus või arvate, et suudategi kõnetada neid?
Aga rääkides nendest kampaaniatest: Raimond Kaljulaid alustas täna kampaaniaga, et õõnestada võimuliitu seest poolt. Mis te sellest arvate?
Olete juba Raimondile sotsiaaldemokraatides kohta pakkunud?

Aga rääkides teisest kampaaniast “Kõigi Eesti”. Milline on seotus selle kampaaniaga? Teie liikmed, kes on sellega kuidagi seotud, näiteks laigivad seda Facebookis, on nende enda algatus?
Kas te kahetsete, et Isamaaga need isiklikud suhted on nii hapud. Muidu äkki oleks RE, Isamaa ja sotside koalitsioon välja tulnud. Saate Urmas Reinsaluga hästi läbi?
Aga mis saab teist isiklikult pärast neid juuni valimisi. Jätkate poliitikas? Lähete ülikooli õppejõuks nagu te olete maininud mõnes intervjuus?
Aga sotsiaaldemokraatide Euroopa Parlamendi valimistest rääkides: millist tulemust loodate?
Suur tänu stuudiosse tulemast. Esimene Stuudio täna lõpetab, oleme eetris jälle järgmisel nädalal. Ilusat õhtut!

Nagu näha, üritab Anna Pihl Henn Põlluaasa puhul hüäänina kallale tormata, kasutades noorte reporterite poolt omaks võetud stiili, kus tuleb kindlasti rünnata, et soovitud tulemus saada, midagi välja pigistada ja ennast “püstolreporterina” näidata. Ossinovski puhul üritab ta samuti midagi välja pressida, kuid leebemal toonil.

Anna Pihl soovib saada Vilja Kiisleriks.