Nalja nabani: kõik, mis meid ümbritseb, on ühe eurokraadi arvates olemas tänu EL-ile

Eesti,
©Uued Uudised
Märt Volmeri kiitus EL-ile kaldus kuidagi nõukogulikule lainele.

Liberaalide eurotruudus ei vähene ka kriisi ajal ning jõuab sovjetliku absurdini, nagu välisministeeriumi Euroopa küsimuste asekantsleri Märt Volmeri puhul.

Kuku Raadios küsis saatejuht Neeme Raud temalt, et millist konkreetset kasu saab Eesti EL-i kuulumisest?

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Enamus neid asju, mis meie ümber toimub, on kuidagi EL-iga seotud,” vastas Volmer. “Seesama raadio, mida te kuulate, need standardid on kusagil Brüsselis välja töötatud; elekter, mis raadio käima paneb, jõuab teieni tänu turule, mis on Euroopa reeglitega paika pandud. Ja lisaks muidugi sammud, mis Euroopa Komisjon, Keskpank on viimaste nädalatega teinud, et vähendada majanduskriisi mõjusid ja neid ennetada.”

Sellist juttu võis viimati kuulda Nõukogude Liidu ajal, mil kõik toimus ainult tänu NLKP Keskkomitee targale juhtimisele.

Volmer tunnistab siiski, et “viimastel nädalatel on Euroopa Liit ikkagi korralikult rappida saanud ja ootused, mis Euroopas on olnud, on olnud suuremad kui tulemused.” Samas ei kahtle ta, et EL jääb püsima ja tõenäoliselt tuleb sellest kriisist välja tugevamana kui ta täna on, sest EL-i olevat kõigile vaja.

Huvitav, kuidas suhtub sellisesse optimismi täna EL-ilt asjatult abi ootav paljukannatanud Itaalia?

7 commentsOn Nalja nabani: kõik, mis meid ümbritseb, on ühe eurokraadi arvates olemas tänu EL-ile

 • Avatar

  NSVL … Lasti välja Brezhnevi mark. Seda ei õnnestu aga kuidagi kleepida. Ühed sülitavad valele poolele, teised lakuvad valelt poolt.

  ning palju teisi olusid mis me pole veel unustanudki mitte. . . Eestis. Kas t6esti üritavad tagasitulekut teha, lootes rahva haugi mälule?

  • Avatar

   Nüid, läinud aastal, oli Nuias enne jõulu rahvakoosolek. Läbirääkimiste ajal ütles üks vanamees: “Mis oli meil tsaari ajal viga, leiba oli ku sitta ja viina ku vett, nüid üks häda tõise pääl.”

 • Avatar

  jah, samuti sel juhul on tänu euroopa liidule(tm) k6ik repressioonid, kriminaalsedneegrid, krimimoslemid, vaesumine, tsensuur,ning nakkus nimega nato ja usa s6durid eestis laamendamas.

 • Avatar

  Nuhkijale. Vahel võtab inimpõlve, loodame parimat. Oli ju Ratas Savisaare parim õpilane,
  Simsoni järel, kuidas tund aega rääkida ja mitte midagi öelda.
  Kas nüüd koroona/covid teeb vahe, kui suur osa inimkonnast on õppimisvõimeline?!
  Kehtib ka välisministeeriumi kohta. Kas ainult oma vigadest või…

 • Avatar

  Millal saab saab Välisministeeriumist kroonilise ajukahjustusega isikud näiteks pinsile saata???

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  EL on muidugi kõvasti panustanud aga meie elujärg oleks kordades parem kui vabariigi algusaastatel pehmelt öeldes lollid poliitikud poleks kõike lasknud laialitassida ja ära ärastada.Osa neist tehastest olid täielikult tasemel mis likvideeriti pärast välismaalastale maha müümist.Meie pugejaliku eliidi jumalad olid Moskvas,nüüd on osadel Ameerikas ja osadel Brüsselis.Teatud aja möödudes tõuseb uus eliit kes leiab ka uue jumala peale raha !
  Täna me näeme kui “ühtne” on EL ! Samasugune “ühtsus” suurtes sõnades on meil ka NATO`s ja on lihtsalt aja küsimus millal me seda kogeme !

 • Avatar
  Leo Viller

  Kunagine Ekvatoriaal – Guinea massimõrvarist kirjaoskamatu diktaator Macies Nguema käskis kogu riigis kõigil pidevalt meeles pidada, et jumal lõi Ekvatoriaal – Guinea tänu Macies Nguemale. Tõsi küll, veidi hiljem tuli juba meeles pidada, et polegi muud jumalat kui Macies Nguema ise

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused