Narva Muinsuskaitse Selts: linnapea Katri Raik õhutab vaenu ja provokatsioone

Eesti,
- Updated
©UU
Narvas on venemeelsust palju, kuid kõik ei mõtle ometigi putinlikult. Pilt on illustratiivne.

Narva linnapea proua Katri Raik väitis, et kõikidel eestlastel ja venelastel on erinev arusaam teisest maailmasõjast ja selle ajaloost ning see jääbki niimoodi.

Kuid see on vale, kuna paljud venelased teavad ja saavad aru sellest, et Nõukogude Liit okupeeris Eesti ning paljud teised riigid Teises maailmasõjas, millega tõi kaasa ainult surma ning paljude rahvaste iseseisvuse  kaotamise.

Samuti teavad paljud venelased, et Nõukogude Liit alustas koos fašistliku Saksamaaga teist maailmasõda sõlmides ennem sõjategevuse algust Molotov-Ribbentropi pakti, millega jagati omavahel mõjuvõim Euroopas. Ka arvestatav osa Narvas elavatest venelastest teavad seda ning ei ole eestlastest enamusega eriarvamusel.

Vastupidiselt Katri Raigi väitele on ka eestlaste seas selliseid vene propagandaga mõju all olevaid inimesi, kes kaljukindlalt väidavad, et Teine maailmasõda algas 1941. aastal ja et Nõukogude Liit vabastas Euroopa „fašistlikust ikkest“ ja tõid vabaduse ning õitsengu meie õuele.

Meie tutvusringkonnas on palju venelasi ja vene keeles kõnelevaid inimesi, kes teavad kogu Teise maailmasõja ja selle järgset ajalugu ning ei ole eestlastega erineval arvamusel. Nad teavad seda, mis õuduse ja „rahu“ tõi Nõukogude Liit riikidesse, mis enne sõda olid iseseisvad.

Samas teame ka eestlasi, kes on vastupidisel arvamusel ja on vene propagandaga ühisel arvamusel. Nemad propageerivad Venemaalt saadud „teadmisi“ Teise maailmasõja kohta.

Narva linnapea proua Katri Raik on juba korduvalt nõudnud teisaldatavate monumentide asemele narvakatele midagi vastu andma. Kas ta soovib siis mingit uut punamonumenti Kremli-meelsetele narvakatele Narva linna? Teistele ei ole vaja mingeid uusi monumente.

Narva volikogu koalitsioon ja linnavalitsus eesotsas Katri Raigiga keeldus ise punamonumentide mahavõtmisest. Keelduti seda teemat isegi arutamast erakorralisel istungil, mis selleks oli kokku kutsutud. Linnas toimuva üle otsustab ikkagi linnas võimul olev koalitsioon koos linnavalitsusega.

Oma praeguse tegevusega ja väidetega Narva linnapea proua Katri Raik õhutab ainult vaenu rahvusgruppide vahel ja kutsub provokaatoreid üles aktsioone korraldama.

Narva Muinsuskaitse Seltsi liikmed:

Artur Viks

Jaanika Kressa

Sergey Tsvetkov (juhatuse liige)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused