Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

NATO-le ei meeldi jätkuv korruptsioon Ukrainas, Eesti aga jätkab Lehtme-stiilis

-
03.07.2024
Eesti Ukraina-patriotism on pime ja kurt.
© UU

Kaja Kallase valitsus on alati pimesi eraldanud mistahes küsimise peale Ukrainale raha (mida omal väidetavalt pole), ta on midagi küsimata käendanud ka Lääne pankade laene Ukrainale, hoolimata ka Johanna-Maria Lehtme ja Slava Ukraini fiaskost – sellega näitab siinne võimuladvik oma ebakompetentsust. Mujal vähemalt kaheldakse ja esitatakse küsimusi.

BNS vahendab: “9. juulil toimuval NATO tippkohtumisel on kavas allkirjastada dokument, mis kirjeldab alliansi seisukohta Ukraina liitumise osas NATO-ga. Kuigi Ukraina on teinud jõupingutusi korruptsiooni vähendamiseks, nõuab allianss Kiievilt täiendavaid samme enne liitumiskõneluste jätkamist.

Ukrainale öeldakse, et ta on praegu liiga korrumpeerunud, et liituda NATO-ga, mis on suur löök Ukraina president Volodõmõr Zelenskõile, ütles üks asjaga kursis oleva ametiisik Briti ajalehele The Telegraph.

Ukrainas endiselt probleemiks olev korruptsioon on olnud takistuseks NATO liikmesriikidega edasiste läbirääkimiste ja liitumise jaoks kindla ajaraamistiku andmisel. The Telegraph avalikustas hiljuti, et USA blokeerib Briti ja Euroopa püüdlusi sõnastada ja kirja panna pöördumatu tee Ukraina NATO-ga liitumiseks.

Ukraina on pärast Nõukogude Liidu lagunemist kannatanud korruptsiooni all, eriti oma relvajõududes. Probleemide ohjeldamiseks on Zelenskõi vallandanud hulga sõjaväejuhte, eriti kaitsehanke valdkonnas.

Ka president Joe Biden tõstatas ajakirjale Time antud intervjuus märkimisväärse korruptsiooni probleemi, ta välistas Ukraina NATO liikmelisuse toetamist.”

Eestis pole olnud kuulda ega näha, et valitsus ja ametnikud kahtleksid veidigi selles, kas abi Ukrainale ikka õigesse kohta jõuab, mis näitab võimulolijate rumalust ja ebakompetentsust. Ja kuna Slava Ukraini skandaaliga seoses pole mingit juriidilist selgust ega moraalset vastutustunnetust tekkinud, siis on võimueliit poliitilise kasu nimel endiselt valmis miljoneid “slava ukradena” hundikurku paiskama.

Uued Uudised