Natsifraasid Kaja Kallase valitsuses – minister Keit Pentus-Rosimannus pakkus välja mõiste “EKRE-vaba”

Eesti,
- Updated
©UU
Keit Pentus-Rosimannus

Kui Saksa julgeolekupolitsei juht Martin Sandberger kuulutas 1941. aastal Ostlandi kindralkomissariaadi alal asunud Eesti juudivabaks, siis vastne rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus võttis nüüd kasutusele fraasi “EKRE-vaba.” Sarnasust on märgata?

“Eks esimene küsimus on see, et kas see, et sünnib EKRE-vaba valitsus, on iseenesest hea? Ja meie arvame, et see on hea ja see on tegelikult väärtus omaette,” ütles ta saates “Ringvaade”.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Natsliku fraasi võttis kohe kasutusele ka ERR pealkirjaga: “Pentus-Rosimannus: EKRE-vaba valitsus on väärtus omaette.”

1942. aastal kirjutas nats Martin Sandberger aastaraportis, et kõik Eesti juudid on hävitatud. “Täna on Eesti juutidest vaba (judenfrei),” seisis aruandes. Ilmselt soovivad ka Reformierakond, Kaja Kallas ja Keit Pentus-Rosimannus mingil hetkel Brüsselis teatada, et “Eesti on EKRE-frei!”

Täna on holocaustiohvrite mälestuspäev ja kui natsifraasid elustuvad Reformierakonna poliitikute sõnavõttudes, on see küll väga tähenduslik. Ei maksa unustada, et ka Briti leiboriste ehk vasakpoolseid ja nende liidrit Jeremy Corbynit on antisemitismis süüdistatud.

EKRE oli ainus erakond, kes toetas Trumpi, kui too viis USA saatkonna Tel-Avivist Iisraeli juudiriigi ajaloolisesse pealinna Jeruusalemma ja soovis sama teha ka Eesti saatkonnaga. Selles valguses omandab Reformierakonna poliitiku natsitaustaga fraas erilise tähenduse.

Kas ja millal vabandab Kaja Kallas Eesti juudikogukonna ees selle pärast, et tema minister kasutab natslikke väljendeid?

Alljärgnev pilt pärineb sotsiaalmeediast:

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused