Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Neljalapseline maapere saab teatrisse või kinno minekut lubada vaid kord aastas

28.07.2023
Sendid
© Uued Uudised

Makse tõstev ja perevaenulik Reformierakonna valitsus pigistab rahvalt viimase välja, hoolimata sellest, kuidas inimesed tegelikult elavad. Elulise näite tõi välja Maaleht ühe neljalapselise perekonna pealt Võrumaalt, kelle kogu sissetulek kulub söögile ja kütusele.

Nelja lapse ema Mari Järg Võrumaalt arvutab, et tema kuueliikmelises peres kulub toidule juba suurem osa sissetulekust, 600–700 eurot kuus.

Ka ei saa maapere läbi ilma autota, sest elatakse asulatest eemal.

Väljas söömas käib pere keskmiselt kord kvartalis ja seda erilisemate sündmuste või pikemate linna- ehk arstipäevade puhul.

„Kui soovime perega koos kodust kaugemale puhkama sõita, valime sihtkohaks Eesti ning proovime majutuda sõprade-sugulaste juures. Harilikult valime seal ka ühe tasulise vaatamisväärsuse või ajaveetmise võimaluse. Selliseid reise teeme vaid üks-kaks korda aastas,“ rääkis pereema, lisades, et kinos või teatris püütakse hariduslikul eesmärgil ka umbes kord aastas käia.

„Planeeritavatele maksudele ning soodustuste kadumisele mõeldes kisub aga meel vägisi murelikuks…“ nendib nelja lapse ema Võrumaalt.

 

Allikas: Maaleht

 

Loe lisaks:

https://maaleht.delfi.ee/artikkel/120219789/nelja-lapse-ema-toidu-hinnast-pea-kogu-palk-kulub-soogile-torti-voi-kooki-ei-osta-me-enam-ammu