Neljapäeval heisatakse Vabadussõjas võidelnute mälestuseks lipud ja toimub vaikuseminut

3. jaanuaril heisatakse lipud ja peetakse vaikuseminut Vabadussõjas võidelnute mälestuseks.

Neljapäeval, 3. jaanuaril, kui tähistatakse Vabadussõjas võidelnute mälestuspäeva, heiskavad kõik riigi- ja omavalitsusasutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud Eesti lipu.

Eesti vabaduse eest võidelnute austuseks ja mälestuseks on ka kõik teised oodatud lippe heiskama. Lipud heisatakse päikesetõusul ja langetatakse päikeseloojangul, teatas riigikantselei.

Vabadussõjas võidelnute mälestuspäeva tähistatakse traditsioonilise vaikuseminutiga kell 10.30 Tallinnas Reaalkooli juures toimuval tseremoonial asetatakse pärjad F. Sannamehe loodud mälestusmärgi jalamile.

28. novembril 1918 ületasid Punaarmee üksused Narva jõe ja sellega algas võitlus Eesti Vabariigi vabaduse ja eluõiguse eest. Vabadussõjas võitlesid noore riigi vaprad kaitsjad Nõukogude Venemaa ja Saksa Landeswehri vastu. Raskes võitluses saavutati edu ja 3. jaanuaril 1920 kell 10.30 algas vaherahu Eesti ja Nõukogude Venemaa vahel. Eesti väed kaotasid Vabadussõja kokku üle 6000 inimese, neist ligi 4000 otseses lahingutegevuses.

Neljapäeva meenutatakse ajaloolist võitu mälestusteenistuse ja kontserdiga  ka Kuusalu kirikus. Kell 14 on Kuusalu Vabadussõja mälestussamba juures mälestushetk, kell 15 algab Kuusalu kirikus mälestusteenistus.

Pühapäeval taasavatakse Nõukogude ajal õhku lastud  Vabadussõja Kehra lahingu mälestussammas Anija vallas Lahinguvälja rongipeatuse juures. Pühapäeval meenutatakse ka nelja rahvamatkaga 1919. aasta 3.-7. jaanuaril toimunud Vabadussõja võidukaid pöördelahinguid.

Kommentaarid