Neljapäeval heisatakse Vabadussõjas võidelnute mälestuseks lipud ja toimub vaikuseminut

Rubriik Eesti On
- Updated
©Aldo Luud/ Õhtuleht
3. jaanuaril heisatakse lipud ja peetakse vaikuseminut Vabadussõjas võidelnute mälestuseks.

Neljapäeval, 3. jaanuaril, kui tähistatakse Vabadussõjas võidelnute mälestuspäeva, heiskavad kõik riigi- ja omavalitsusasutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud Eesti lipu.

Eesti vabaduse eest võidelnute austuseks ja mälestuseks on ka kõik teised oodatud lippe heiskama. Lipud heisatakse päikesetõusul ja langetatakse päikeseloojangul, teatas riigikantselei.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Vabadussõjas võidelnute mälestuspäeva tähistatakse traditsioonilise vaikuseminutiga kell 10.30 Tallinnas Reaalkooli juures toimuval tseremoonial asetatakse pärjad F. Sannamehe loodud mälestusmärgi jalamile.

28. novembril 1918 ületasid Punaarmee üksused Narva jõe ja sellega algas võitlus Eesti Vabariigi vabaduse ja eluõiguse eest. Vabadussõjas võitlesid noore riigi vaprad kaitsjad Nõukogude Venemaa ja Saksa Landeswehri vastu. Raskes võitluses saavutati edu ja 3. jaanuaril 1920 kell 10.30 algas vaherahu Eesti ja Nõukogude Venemaa vahel. Eesti väed kaotasid Vabadussõja kokku üle 6000 inimese, neist ligi 4000 otseses lahingutegevuses.

Neljapäeva meenutatakse ajaloolist võitu mälestusteenistuse ja kontserdiga  ka Kuusalu kirikus. Kell 14 on Kuusalu Vabadussõja mälestussamba juures mälestushetk, kell 15 algab Kuusalu kirikus mälestusteenistus.

Pühapäeval taasavatakse Nõukogude ajal õhku lastud  Vabadussõja Kehra lahingu mälestussammas Anija vallas Lahinguvälja rongipeatuse juures. Pühapäeval meenutatakse ka nelja rahvamatkaga 1919. aasta 3.-7. jaanuaril toimunud Vabadussõja võidukaid pöördelahinguid.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused