Netitrolliks nimetatu nõuab Ekspress Grupilt kahjutasu

Eesti,
©Uued Uudised
Meediamajades puudub täielikult enesekriitiline meel.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liige Priit Kirss esitas AS Ekspress Meediale nõude seoses au teotamisega tekitatud moraalse kahjuga. Ekspress Meedia väljaanded Kroonika ja Delfi avaldasid 26. 08. 2020 artikli pealkirjaga: „Seksuaalkasvatajat pedofiilitariks nimetanud netitroll peab tasuma väikese kahjunõude. Robert Sarv aga tahab otsuse edasi kaevata.“

Artikkel jätkub lõiguga: Tartu Maakohus rahuldas 25.08 otsusega Rita Holmi esitatud au teotamisest tuleneva kahju hüvitamise nõude Priit Kirsi vastu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Priit Kirsi sõnul rikkus meediagrupp tema mainet, mis seisneb ebakohases väärtushinnangus ehk nimetades teda netitrolliks. „Võlaõigusseaduse kohaselt on isiku au teotamine ja maine kahjustamine võimalik nii väärtushinnangu, muuhulgas läbi ebakohase väärtushinnangu. Netitroll on ebakohane väärtushinnang, sest ühegi inimese kohta pole sellise hinnangu andmine põhjendatud. Hinnang väljub igal juhul ühiskondlikult aktsepteeritud normide piirest. Teie avaldatud väited maalivad minust ebaõige ja väga inetu pildi. Seda enam, et tegemist ei ole jõustunud kohtuotsusega. Kõigele lisaks ütles teile intervjuu andnud Robert Sarv, et kaebab kohtuotsuse edasi. Meil on kolmeastmeline kohtusüsteem. Alles viimase astme otsusel on juriidiliselt lõplik jõud. Seega olete rikkunud süütuse presumptsiooni põhimõtet. Eesti keele seletava sõnaraamatu kohaselt tähendab troll folklooris paha vaimu. Sellise väärtushinnangu andmine on mind solvav ja mind alandav. Te ei ole enda esitatud väärtushinnangut kuidagi põhjendanud. Ma ei ole interneti paha vaim. Ma olen inimene, abielus, kolme alaealise lapse isa,“ põhjendas Kirss, nõudes antud artiklite eemaldamist veebist, avalikku vabandust ja nõudekirjas esitatud mittevaralise ja varalise kahju hüvitamist kokku summas 6000 eurot.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused