Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

No ei meki ühiskonnale see valetajate valitsuse automaksumõte…

-
21.08.2023
Auto on inimestele nii oluline, et automaks ei lähe kuidagi peale.
© UU

Kui jälgida uudiseid, siis lausa iga päev tuleb kuskilt teade vastuseisust Kaja Kallase valitsuse plaanitavale automaksule või siis kaheldakse selle otstarbekuses. Erandiks pole uue nädala esimene päevgi.

BNS teatab uutest protestidest.

Omavalitsuste katuseorganisatsioon Eesti Linnade ja Valdade Liit (ELVL) ei kooskõlastanud mootorsõidukimaksu seaduseelnõu väljatöötamiskavatsust. ELVL leiab, et mootorsõidukimaks karistab suures osas neid inimesi, kes on teinud otsuse elada väljaspool linnu, hoiavad elus maakohti ja külasid ning panustavad seeläbi Eesti julgeolekusse.

Eesti Puuetega Inimeste Koda tunneb muret, et mootorsõidukimaksu väljatöötamise kavatsuses ei ole konkreetseid ettepanekuid, kuidas arvestatakse maksu kehtestamisel puuetega inimeste olukorraga.

Rahandusministeeriumile saadetud kirjas, millele on lisaks puuetega inimeste kojale alla kirjutanud ka Eesti Liikumispuuetega Inimeste Liit ning Eesti Pimedate Liit, toonitavad pöördujad, et oma tervislikust olukorrast tulenevalt kogevad puuetega inimesed oluliselt rohkem takistusi ühiskonnaelus osalemisel ning iga lisanduv piirang ja kohustus halvendab puuetega inimeste sotsiaalset ja majanduslikku toimetulekut.

Eesti Ravimihulgimüüjate Liidu (ERHL) hinnangul peavad sarnaselt kiirabiga saama mootorsõidukimaksust vabastuse ravimitega varustamise elutähtsat teenust osutavad ravimihulgimüüjad.

Ja lõpuks: isegi vasakäärmuslased Jeesti200-st löövad takka üles. BNS: Eesti 200 fraktsioon praegu kavandatud kujul automaksu ei toeta.

Automaksu on hukka mõistnud või kahtlevad selle otstarbekuses ka Eesti Talupidajate Keskliit, Eesti Kaubandus-Tööstuskoda, Eesti Tööandjate Keskliit, Eesti Autoomanike Liit ja paljud teised.

Nagu ütles Tõnisson “Kevades”: eks ta üks lurr ole…

Uued Uudised