Noorsotside kasvatusega on midagi väga valesti, kui veri ja surm on süütu nali

Rubriik Eesti On
- Updated
Selline näeb noorsotside arvates välja süütu nali, mis kedagi ei riiva.

Postimees kirjutab sellest, mida paljud võisid Facebooki kaudu täna isegi näha – SDE noortekogu sotsid panid esmaspäeval Twitterisse pildi, millel on kujutatud kuus EKRE ministrite nimedega ust ning kabinette väisanud vikatimees, kusjuures ustest voolab veri.

SDE aseesimees Katri Raik nimetab vere ja surmaga võikaks ning vabandab pildil kujutatute ees. Seega on vanem põlvkond oma mõistuspärase sõna öelnud, kuid mitte noored, kelle jaoks on tegu naljaga.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Noorsotside president Õnne Paulus selgitas, et postitust ajendas tegema järjekordne EKRE ministrivahetus. “Mis ei lähe meie arvates kokku hea poliitkultuuriga,” selgitas ta. “Tegemist oli süütu naljaga, et juhtida sellele tähelepanu. Sellega ei soovinud me kellegi tundeid riivata ja oleme ka tänaseks selle postituse maha võtnud,” lausus Paulus.

Niisiis protesteerivad noorsotsid väidetava poliitkultuurituse vastu veelgi hullema kultuurituse, vere ja surma esilemanamisega, pidades ise seda süütuks naljaks. Veelgi kummalisem on väide, et sellega ei tahetud kellegi tundeid riivata.

Noored võiks mõelda tundele, mida tekitanuks neis pilt, kui ustel oleks nende endi parteikaaslaste ja sõprade nimed – kas ka siis oleks see nali, mis kellegi tundeid ei riiva?

Noorsotside hiljutisel geimiitingul lasti kätel käia ja kanti plakateid maha kriipsutatud sõnaühendiga “traditsiooniline perekond” – on õõvastav mõelda, et need noored hakkavad Eesti tulevikku kujundama. Kes neid küll sellisteks kasvatas?

Pildi algne variant kujutab surmana USA-d ning ustel on Liibüa, Iraagi, Afganistani ja mitme muu riigi nimed.

Kommenteerib Varro Vooglaid: 

“Kui noorsotsid sisuliselt kutsuvad nimeliselt üles EKRE juhtpoliitikuid mõrvama, siis ei ole hullu midagi – noored ikka teevad pulli ja eks tegijail juhtub mõndagi! Aga kui EKRE noored oleks sarnase asjaga hakkama saanud, siis olnuks Kallasel uus umbusaldusavaldus kohe varnast võtta (miks mitte vahelduseks nt Henn Põlluaasa või Jaak Madisoni suhtes), Kaljulaiu ahastus kostunuks Kadriorust Brüsselini ja meedia lugenuks pisarsilmil moraali, kui kole see ikka on, millise vihkamise ja vägivallani võib sallimatus viia… Martin Helme abikaasale ja lastele teevad sellised naljad aga kindlasti väga palju nalja – ju naerdakse õhtul kõik koos kõhud kõveras…”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused