Noorteliikumine Sinine Äratus: Postimees ja inimõiguslased ähvardavad sõnavabadust

Eesti,
©UU
sinine-aratus-30-11-2016

EKRE noorteliikumine Sinine Äratus on otsustavalt vastu katsetele piirata “vihakõne” sildi all Eestis sõnavabadust.

Ohtlikuks näiteks on tuntud YouTube’i blogijast SarioTV-st neljapäeval Postimehes ilmunud artikli toon, teatab Sinine Äratus. Artikkel püüab näidata, justkui SarioTV-l ei tohiks olla õigust eneseväljendusele, kui see riivab kellegi tundeid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“SarioTV on üle 40 000 jälgijaga Eesti noorte seas oluliselt mõjukam arvamusliider kui ükskõik milline poliitik,” ütles Sinise Äratuse esimees Ruuben Kaalep. “Suur osa tema lugupeetusest põhineb just nimelt viletsa sisu või mannetu karakteriga videoblogijate üsna tabaval mõnitamisel, mis on tänuväärt töö, et Eesti YouTube’i padrikus terasid sõkaldest eristada.”

Sinise Äratuse jaoks on tülgastav Postimehele intervjuu andnud inimõiguslase Kelly Grossthali seisukoht, et isikliku ärritustunde alusel peaks saama kedagi karistada. “See on mandunud tarbimisühiskond, kus mõne inimese ego kasvab nii suureks, et seda on vaja seadusega kaitsta,” leiab Kaalep. Samuti on Sinise Äratuse hinnangul äärmiselt ebaeetiline siduda kellegi isiklikku solvumist juttudega noorte enesetappudest, nagu seda Postimehele antud intervjuus teeb Eesti LGBT Ühingu juht Kristel Rannaääre.

Postimehele antud kommentaaris ütleb EKRE Riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme, et erakond ei toeta vihakõne reguleerimist karistusseadusega — esiteks on see selges vastuolus põhiseadusega, mis garanteerib meile sõnavabaduse, ja teiseks on see kriminaalkaristus, millega hakatakse ilmselt ainult rahvuslikult, konservatiivselt ja parempoolselt meelestatud inimesi taga kiusama.

“Kui te vaatate kasvõi seda, kuidas Niineste end meie erakonna suhtes väljendab või kuidas ERR järeltsenseerib küll ministri kohta käivat sketši, kuid ei näe mingit probleemi Varro Vooglaiu mõnitamise eetrisse paiskamises, kui te vaatate, milline kõrvulukustav vaikus on meedias siis, kui solvatakse, laimatakse ja mõnitatakse rahvuslasi või  konservatiive, siis on ju selge, et taolise paragrahvi tegemine on selgelt suunatud ideoloogilise diktatuuri kehtestamiseks. Sellele tuleb vastu olla kõigi vahenditega,” ütles Martin Helme. “Aga ma seisan vankumatult nii konservatiivsete kui liberaalsete vlogijate vabaduse eest end väljendada täpselt nii, nagu nad tahavad. Lillekesed-lumehelbekesed peavad sellega leppima, vastasel juhul liituvad nad vabaduse vaenlaste ridadega ja väärivadki viha,” lisas Helme.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused