Norstat: EKRE toetus on kõrgeim alates 2019. aasta algusest

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
EKRE Saaremaa osakonna lipp. Pilt on illustratiivne.

Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud erakondade reitingud näitavad, et Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) toetus on kõrgeimal tasemel alates 2019. aasta algusest.

“Esimest korda alates 2019. aasta algusest on Norstati reitingutes EKRE ületanud 20 protsendi piiri. Viimastel nädalatel on nad toetust juurde kogunud peaaegu kõikides valijagruppides ning nende positsioon peamise opositsioonierakonnana paistab olevat tugev. Võrreldes valitsuses olemise ajaga on EKRE toetus teinud läbi väga märgatava hüppe,” ütles teadur Martin Mölder.

Nostat Eesti viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 31,4 protsenti, Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 20,3 protsenti ja Keskerakonda 19,9 protsenti valimisõiguslikest kodanikest.

Reformierakonna toetus püsis üheksa nädalat järjest langustrendis, kuid viimaste tulemuste põhjal on langus peatunud. Reitingutabelis kohad vahetanud, kuid praktiliselt võrdsel tasemel toetusega järgnevad Reformierakonnale EKRE ja Keskerakond. EKRE toetus on esimest korda alates 2019. aasta algusest üle 20 protsendi.

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 13,1 protsendiga, Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE) 7,3 protsendiga ning Isamaa viie protsendiga.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 51,3 ja opositsioonierakondi 32,6 protsenti.

“Kõikide nende muutuste taustal on alates Kaja Kallase valitsuse moodustamisest järjepidevalt suurenenud erakondliku eelistuseta valijate osakaal, mis hetkel on juba ligi 34 protsenti. See näitab, et teatud osa taolisi mittevalijaid, kes valimiste järgsel ajal väitsid ühte või teist erakonda toetavat, on tagasi liikunud oma tavapärase hoiaku juurde,” lisas Mölder. (BNS)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused